Tikimasi, kad Škotija taps „pasauline lydere" tvaraus ūkininkavimo srityje

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Škotijos vyriausybė pateikė naują teisės akto projektą, kuriuo siekiama, kad Škotija taptų „pasauline lydere" tvaraus ir atsinaujinančio žemės ūkio srityje. Žemės ūkio ir kaimo bendruomenių įstatymo projekte bus apžvelgiama, kaip Škotijos vyriausybė remia vietinį ūkininkavimą ir maisto gamybą.

Įstatymo projekto esmė - remti ūkininkus ir žemdirbius, kad jie tvariau gamintų maistą, bendradarbiautų su gamta ir mažintų išmetamųjų teršalų kiekį. Bus priimti teisės aktai, kuriais bus sukurta paramos sistema, pakeisianti dabartinę bendrą žemės ūkio politiką (BŽŪP). Tai bus nauja išmokų sistema, skatinanti siekti „mažo anglies dioksido kiekio technologijų". Tuo tarpu tiesioginės išmokos bus mokamos ir toliau, o Škotijos vyriausybė teigė, kad bus laikomasi „laipsniško požiūrio".

Kaimo reikalų ministrų kabineto sekretorė Mairi Gougeon pasveikino naująjį įstatymo projektą kaip svarbų etapą reformuojant paramos žemės ūkiui sistemas. „Žengdami į priekį, mūsų įstatymo projektas sudarys sąlygas artimiausiu metu ir ilguoju laikotarpiu ūkininkams, žemdirbiams ir žemės valdytojams teikti paramą. Skirsime pakankamai laiko, kad kartu su žmonėmis, kuriems ši politika turės tiesioginės įtakos, parengtume išsamų projektą."

Teisės akto projektu siekiama įgyvendinti pagrindinius užmojus, išdėstytus Škotijos vyriausybės žemės ūkio vizijoje. Tarp jų - padėti ūkininkams tvariau gaminti maistą, remti jų vaidmenį švelninant klimato kaitą ir prisitaikant prie jos bei atkuriant biologinę įvairovę.

Škotijos konservatorių kaimo reikalų sekretorė Rachael Hamilton, atsakydama į tai, teigė, kad žemės ūkio sektoriui „vis dar trūksta detalių". „Šis įstatymo projektas negali būti iššvaistyta galimybė, ir mes reikalausime, kad  Žaliųjų partijos ministrai atsiskaitytų ir užtikrintų, kad jis užtikrintų tinkamą paramą ūkininkams”, - sake R. Hamilton.

Netrukus bus paskelbtas kvietimas ūkininkams dalyvauti interviu, apklausose, internetiniuose ir asmeniniuose seminaruose, kurie padės formuoti įstatymo projektą.

Norėdami komentuoti prisijunkite

Video