Vienos šeimos įkurta ir valdoma „Amazone“ mini 140 metų jubiliejų

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Kai 1883 m. gegužės 1 d. Heinrich Dreyer‘is netoli Osnabriuko esančiame Gaste mieste įkūrė įmonę "H. Dreyer Fabrik für landwirtschaftliche Maschinen und Geräte", vargu ar jis tikėjo, kad įmonė atšvęs jau ir 140 metų jubiliejų.

H. Dreyer'is savo veiklą pradėjo 1883 m. sukonstravęs grūdų valymo mašiną. Netrukus jis svajojo, kad jo mašinos taptų populiarios visame pasaulyje. Ir jau 1906 m. pirmosios grūdų valymo mašinos buvo parduotos į Valparaiso miestą Čilėje. Ši sėkmė padėjo pagrindą šiuolaikinės "Amazone" grupės eksporto veiklos plėtrai. 

Vėlesnės H. Dreyer'io kartos įnešė ir tebeįneša svarų indėlį į jo plėtrą ir sėkmės istoriją. Ypač šeštajame dešimtmetyje tikrais bestseleriais tapo ZA dvidiskė trąšų barstomoji ir D4 sėjamoji. Siekiant patenkinti sparčiai augančią paklausą, buvo išplėsti gamybos pajėgumai. 2009 m. gamykla Oldenburge buvo išplėsta į Hude-Altmoorhauzeną, kur gaminama moderni didelio našumo sėjos technika.

Per visą savo istoriją Amazone patyrė išbandymų ir negandų. Tačiau dėl Dreyer'ių šeimos  atkaklumo įmonei pavyko išlaikyti stabilų plėtros kelią. Gamyba nuolat augo, o gaminių asortimentas buvo plečiamas. Pavyzdžiui, 2016 m. įsigijusi Vengrijos plūgų gamintoją "Vogel & Noot", "Amazone" gerokai išplėtė žemės dirbimo mašinų asortimentą ir gamybos pajėgumus.

Be gamyklų Gaste ir Leedene, 2018 m. pradėta statyti nauja gamykla Bramsche, į šiaurę nuo Osnabriuko. Moderniose surinkimo salėse pakanka vietos įvairiapusiškai įvairių mašinų gamybai ir optimizuojama bendra visų trijų gamyklų logistika. Be to, nuo 2019 m. įmonių grupės dalimi tapo ir Bad Windsheime esanti įmonė "Schmotzer Hacktechnik". Šis žingsnis buvo svarbus plečiant produktų asortimentą augalų priežiūros srityje.

Šiandien "Amazone" turi pagrindines kompetencijas aktyvaus ir pasyvaus žemės dirbimo technikos, sėjos technikos, tiksliųjų pneumatinių sėjamųjų, trąšų barstytuvų ir purkštuvų gamybos srityse. 

2022 finansiniais metais "Amazone Group" turėjo devynias gamyklas, kuriose dirbo daugiau kaip 2 000 darbuotojų. Praėjusiais metais eksportas sudarė net 80 proc. nuo visos produkcijos.

Šiandien ir toliau visą įmonę valdo Dreyer‘ių šeima. 2023 m. valdymas perduotas ketvirtai šeimos kartai - Christian Dreyer‘iui ir Dr. Justus Dreyer‘iui.

Video