"Tecnoma" pristatė tikslaus piktžolių apipurškimo sprendimą

Asociatyvi nuotr. Tecnoma nuotr. Asociatyvi nuotr. Tecnoma nuotr.

Tikslusis purškimas užtikrina optimalią pasėlių apsaugą, o purškiant tik piktžoles, galima išvengti streso sveikiems augalams ir užtikrinti derlių naudojant mažiau augalų apsaugos produktų.

Pasinaudodama tiksliosios žemdirbystės naujovėmis, bendrovė „Tecnoma“ sukūrė ir pritaikė lokalizuoto purškimo kontrolės algoritmą. Purkštuvai tiksliai aptinka piktžoles eilutėse ir jas tikslingai apipurškia.

Visa tai pavyko padaryti pasinaudojant „Bayer" Climate FieldView ir Telespazio sprendimais, kai naudojant dronus ir palydovus itin tiksliai kartografuojami laukai.

Vien todėl nebūtina purkštuvų aprūpinti brangiomis kameromis. Visos „Tecnoma“ mašinos yra paruoštos naudoti standartizuotos formos (SHP) arba ISOXML formato žemėlapius.

Atsižvelgdamas į apdorojamus plotus, purkštuvas keičia purškimo normą per visą sijos plotį sekcijomis, vadovaujantis lauko žemėlapio duomenimis.

Programa Climate FieldView prie purkštuvo ISOBUS prijungiama CAN magistrale. Tai galima įgyvendinti tiek savaeigiuose, tiek prikabinamuose purkštuvuose.

Lokalizuotas purškimas leidžia nuo 40 iki 60 proc. sutaupyti augalų apsaugos produktų.

Video