„Niqo Robotics“ pasiūlė itin pigią purškimo technologiją ūkininkams

„Niqo Robotics“ komercializavo išmanią taškinio purškimo technologiją. Niqo Robotics nuotr. „Niqo Robotics“ komercializavo išmanią taškinio purškimo technologiją. Niqo Robotics nuotr.

Indijos technologijų startuolis „Niqo Robotics“ pirmą kartą Azijos žemės ūkio technologijų rinkoje komercializavo išmanią taškinio purškimo technologiją, kuri, kaip teigia kompanija, prieinama praktiškai visiems ūkininkams.

Bendrovė savo pavyzdinius dirbtinio intelekto purkštuvus, pavadintus „Niqo RoboSpray“, išsiuntė į Maharaštros, Andra Pradešo ir Telanganos valstijas.

Šia technologija buvo nupurkšta daugiau kaip 90 000 hektarų pasėlių, o bendrovės paslaugomis pasinaudojo daugiau kaip 1800 ūkininkų.

Šį sezoną daugiausia dėmesio buvo skirta medvilnės ir čili kultūroms. Išanalizavus rezultatus, paaiškėjo, kad dirbtiniu intelektu aprūpinta technologija fermeriams sutaupė iki 60 proc. išlaidų cheminėms augalų apsaugos priemonėms.

Taškiniuose purkštuvuose „Niqo“ naudojama patentuota dirbtinio intelekto kamera, sukurta naudojant dirbtinio intelekto mokymosi modelius, kad būtų galima atskirti tikslines ir netikslines sritis bei selektyviai išpurkšti reikiamą cheminių medžiagų dozę tik ant augalų, nepurškiant ant dirvožemio.

Purškimo tikslumas esą sudaro 99,8 proc. Dar kitur bendrovė teigia, kad išlaidos chemikalams esą sumažėja 90 proc.

Bendrovė taip pat atliko 218 vidinius veiksmingumo bandymus, kurie esą patvirtino, jog taškinis purškimas išlaiko agrochemikalų veiksmingumą apsaugant augalus nuo kenkėjų.

Video