„LTG Infra“ sutvarkė 2000 tonų naudoti netinkamų medinių pabėgių

Geležinkelis miške. AM nuotr. Geležinkelis miške. AM nuotr.

Po Aplinkos apsaugos departamento duoto privalomojo nurodymo AB „Lietuvos geležinkeliai“ dukterinė įmonė AB „LTG Infra“ iš Radviliškio aikštelės išgabeno 2000 t senų medinių pabėgių. Teritorijoje taip pat pašalintos visos atliekos susidariusios rūšiuojant naudotus medinius pabėgius. 

Praėjusių metų rugsėjį Aplinkos apsaugos departamente buvo užfiksuotas pranešimas apie tai, kad Skirjočių g. 1A, Radviliškyje AB „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje laikomi naudoti mediniai pabėgiai. Aplinkos apsaugos departamentas atliko neplaninį patikrinimą, kurio metu informacija pasitvirtino. Apie tai rašėme anksčiau. 

AB „LTG Infra” geranoriškai bendradarbiavo su aplinkosaugininkais. Sulaukusi informacijos apie patikrinimą, pranešė, kad minėti pabėgiai yra išimti iš pagrindinių geležinkelių infrastruktūros kelių, tačiau įgyvendinat žiedinės ekonomikos principus (mažinant susidarančių atliekų kiekį bei žaliavų ir energijos vartojimą), šie pabėgiai buvo naudojami pakartotinai pagal pirminę jų paskirtį privažiuojamuosiuose geležinkelio keliuose bei siaurojo geležinkelio vėžėje. Pabėgių defektavimo metu buvo atrenkami tinkami tolimesniam naudojimui pabėgiai, likę – perduoti atliekų tvarkytojams, turintiems teisę tvarkyti tokias atliekas.  

AB „LTG Infra“ pateikė pabėgių tvarkymo planą ir senus pabėgius sutvarkė. 

Šių metų gegužės mėn. pradžioje aplinkosaugininkai atliko neplaninį AB „LTG Infra“ Radviliškio aikštelės, kurioje buvo laikomi panaudoti mediniai geležinkelio pabėgiai, patikrinimą. Apžiūros metu nustatė, kad pabėgių tvarkymo darbai baigti, teritorijoje taip pat pašalintos visos atliekos susidariusios rūšiuojant naudotus medinius pabėgius. Teritorijoje buvę mediniai geležinkelio pabėgiai išrūšiuoti – apie 1500 tonų buvo perduota atliekų tvarkytojams pagal turimas sutartis. Dalis pabėgių 6690 vnt. (apie 535 tonas) buvo parduoti aukciono būdu ir pagal sutartį su MB „Jungtiniai siaurieji geležinkeliai“ perduoti pakartotiniam panaudojimui siaurųjų geležinkelių remontui. 

Atlikdami pirminį patikrinimą aplinkosaugininkai preliminariais duomenimis apskaičiavo, kad pabėgių kiekis gali siekti 3000 tonų, tačiau tikslus svoris paaiškėjo pabėgius pradėjus išvežinėti atliekų tvarkytojams, todėl galutinis jų svoris siekia 2000 tonų. 

Aplinkos ministerija

Video