„Tvarkau Lietuvą“: už atliekų atsikratymą Vilniuje paimtas sunkvežimis

Sunkvežimis. AM nuotr. Sunkvežimis. AM nuotr.

2024 m. balandžio 26 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai gavę informaciją interaktyviame žemėlapyje www.tvarkaulietuva.lt apie Vilniuje Liepkalnio g. iš sunkvežimio išpiltas atliekas, pradėjo tyrimą. Asmuo, kuris įtariamas užteršęs aplinką, gali netekti atliekų gabenimui naudoto sunkvežimio.

Pareigūnai atlikę tyrimą nustatė asmenį, kuris sunkvežimiu atvežė ir į aplinką išvertė 9,38 m3 nepavojingųjų statybinių atliekų. Asmeniui pradėta administracinė teisena dėl aplinkos teršimo didesniu nei 5 m3 nepavojingųjų atliekų.

Tiriant įvykį, gegužės 10 d. iš pažeidimu įtariamo asmens paimta sunkiasvorė transporto priemonė, kuria padarytas pažeidimas. Asmuo įpareigotas sutvarkyti atliekas.

„Dėkojame apie įvykį pranešusiems asmenims, kurie užfiksavo išpilamas atliekas ir transporto priemonės numerius, nurodė tikslias pažeidimo koordinates ir aprašė įvykį. Ši informacija itin svarbi pažeidimo išaiškinimui“, – sako Vilniaus aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Edgaras Skrebė.

Per 2023 m. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai paėmė 9 krovininius automobilius ir du traktorius (vienas buvo su priekaba) – iš viso 11 transporto priemonių.

Primename, kad Aplinkos apsaugos departamentas, stiprindamas atliekų tvarkymą šalyje, sukūrė interaktyvų žemėlapį www.tvarkaulietuva.lt. Šiame žemėlapyje gyventojai gali pažymėti ne tik atliekomis užterštas teritorijas, bet ir apie sugadintus miško kelius ir suniokotą miško paklotę, žievėgraužio tipografo pažeistus medžius. Gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: pridėti nuotraukų, pažymėti koordinates, kuo detaliau aprašyti situaciją ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.

Aplinkos ministerija

Video