„Tvarkau Lietuvą“: Vilniaus rajone sutvarkytas sąvartynas

Sąvartynas. AM nuotr. Sąvartynas. AM nuotr.

Praėjusių metų rudenį „Tvarkau Lietuvą“ interaktyviajame žemėlapyje buvo pranešta apie didelį atliekų kiekį prie apleistų fermų Geibulių kaime, Vilniaus rajone. Aptiktų atliekų kiekis teritorijoje siekė 139 m³. Šių metų gegužės pabaigoje atliekas teritorijoje sutvarkė ir perdavė atliekų tvarkytojams Kalvelių seniūnija.  
 
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai gavę pranešimą dėl galimai netinkamo atliekų laikymo nuvyko į Geibulių kaimą ir apžiūrėjo interaktyviajame žemėlapyje www.tvarkaulietuva.lt pažymėtą teritoriją.   
 
Apžiūros metu buvo nustatyta, kad viename iš apleistų fermų komplekso pastatų yra palikta 69 m³ mišrių buitinių, automobilinių ir pavojingųjų atliekų. Taip pat pievoje šalia fermos buvo aptiktos 2 krūvos statybinių ir pavojingųjų atliekų, kurių tūris – 20 m³ ir 50 m³. Visų aptiktų atliekų kiekis teritorijoje siekė 139 m³. 
 
Tyrimo metu nepavyko nustatyti teršėjų, todėl pareigūnai įpareigojo teritorijos savininką, Kalvelių seniūniją, sutvarkyti atliekas. Šių metų gegužės pabaigoje atliekos buvo perduotos atliekų tvarkytojams.  
 
Aplinkosaugininkai primena, kad sklypo savininkai turi prižiūrėti savo turtą, kad neblogėtų aplinkos ekologinė būklė ir sklypai netaptų sąvartynais. Plačiau apie tai – Žemės įstatyme. 
 
Tvarkaulietuva.lt – patogus būdas, pranešti apie užterštas teritorijas šalyje 

 
Aplinkos apsaugos departamentas, stiprindamas atliekų tvarkymą šalyje, sukūrė interaktyvų žemėlapį www.tvarkaulietuva.lt. Šiame žemėlapyje gyventojai gali pažymėti ne tik atliekomis užterštas teritorijas, bet ir apie sugadintus miško kelius ir suniokotą miško paklotę. Gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: pridėti nuotraukų, pažymėti koordinates, kuo detaliau aprašyti situaciją ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo. 

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.

Aplinkos ministerija

Video