Trims kiškių medžiotojams nurodyta sumokėti tūkstantinę baudą

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Trys vyrai pripažino savo kaltę dėl daugybinių kiškių gaudymo pažeidimų ir buvo įpareigoti sumokėti daugiau nei 1 000 svarų sterlingų (apie 1162 eurų) baudą, rašo Farminguk.com.

2023 m. lapkričio 5 d. Humbersaido policijos pareigūnai buvo iškviesti į fermų teritoriją, gavę pranešimą apie grupę vyrų, besivejančių kiškius. Kaimo vietovių operatyvinė grupė, kuri, pasitelkusi droną ir didelės galios visureigius, su šunimis surado vyrus ir juos sulaikė įvykio vietoje.

Teisme trys vyrai pripažino savo kaltę dėl laukinių žinduolių medžioklės su šunimis ir įsibrovimo į teritoriją, siekiant su šunimis ieškoti arba persekioti kiškius. Jie taip pat pripažino kaltę dėl įsibrovimo į geležinkelį.

Ūkininkai ir žemės savininkai patiria didžiules išlaidas, kai pasėliams ir žemei žalą padaro persekiojami kiškiai, ypač kai žemė ką tik apsėta arba pasėliai dar tik pradeda augti. Kartais dėl šio nusikaltimo padaroma tūkstančių svarų sterlingų vertės žala, už kurią turi sumokėti žemės savininkas.

Tyrimui vadovavęs kaimo nusikaltimų pareigūnas policininkas Samas Blakeboroughas sakė: „Tikiuosi, tai siunčia žinią tiems, kurie nori užsiimti kiškių medžiokle, kad Humbersaidas yra neįžengiama zona ir kad kaimo vietovių darbo grupė siekia imtis griežtų veiksmų, kad atgrasytų nuo tokio pobūdžio nusikaltimų ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn juos darančius asmenis."

27 metų Joelis Milleris iš Šiaurės Velso buvo nubaustas 199 svarų sterlingų (apie 231 eurų) bauda, jam paskirta viešoji tvarka, jis įpareigotas atlikti 120 valandų nemokamų darbų ir jam atimta teisė vairuoti 42 dienas.

46 metų Jamesui Callaghanui iš Česterio, taip pat buvo skirta 199 svarų (apie 231 eurų) sterlingų bauda, įpareigojimas atlikti 120 valandų nemokamų darbų, 12 mėnesių uždrausta įvažiuoti į Rytų Jorkšyro grafystę, taip pat įsakymas konfiskuoti įrašymo įrenginius ir juos sunaikinti. 25 metų Connorui Waringui iš Česterio skirta 624 svarų sterlingų (apie 725 eurų) bauda.

Britanijoje tokio tipo bylų netrūksta. Pernai spalio mėn. po 2022 m. gruodžio mėn. įvykdytų kiškių medžioklės nusikaltimų taip pat buvo nuteisti trys vyrai, vienam iš jų skirta laisvės atėmimo bausmė. O anksčiau dviem vyrams, apkaltintiems tais pačiais nusikaltimais, buvo nurodyta sumokėti daugiau kaip 12 000 svarų sterlingų (apie 13 944 eurų) baudą.

Video