Žvejų varžytuvėse 23 ekipažai sugavo beveik 105 kg žuvies

Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

Rokiškio žvejų klubas "Pelekas‘‘ antrus metus iš eilės organizavo komandines spiningavimo varžybas iš valčių Sartų ežere ,,Un Sartų 2022“. Sartų ežeras didelis, vingiuotas, pasižymintis žuvų gausa, dar puse lūpų kai kurių žvejų vadinamas Aukštaitijos žvejų Eldoradu arba Žvejų rojumi.

Startavo 23 ekipažai

Ankstyvą spalio 8-osios rytą, dar net neprašvitus, organizatoriai ir dalyviai jau nuo 5.30 val. ryto pradėjo rinktis Dusetose, prie šiemet įrengtos naujos valčių įleidimo vietos į Sartų ežerą. Žvejai atvyko iš Utenos, Vilniaus, Molėtų, Visagino, Suvieko, Zarasų, Rokiškio ir kitų miestelių.

7.30 val. buvo duotas startas, kuris dėl tamsos buvo nukeltas iš 7 val., varžyboms ir tuoj pat po to ežere bangas kėlė 23 ekipažai. Tarp visų žvejų atsirado ir viena drąsi žvejė iš Vilniaus.

„Šiais metais ekipažų kiekis nelabai džiugino. Pernai pavasarį į klubo organizuotas varžybas susirinko 50 dalyvių ekipažų. Dalyvių mažiau, nes tą pačią dieną vyko dar dvejos varžybos kituose rajonuose. Bendru Rokiškio žvejų klubo „Pelekas“ klubo narių sprendimu, pačių organizuojamose varžybose nusprendė nedalyvauti mūsų klubo nariai ir taip nesudaryti konkurencijos kitiems dalyviams, tačiau yra kaip yra – svarbu ne kiekybė, o kokybė“, – sakė Rokiškio žvejų klubo „Pelekas“ vadovas Arvydas Vanagas.

Pagavai – paleisk

Neilgai trukus prasidėjo skambučiai teisėjams, nes buvo nuspręsta – kiek leidžia galimybės žuvį sverti ant vandens. Varžybose dalyvaujantys žvejai, pagavę laimikį, paskambino iškart teisėjams. Šie priplaukę fiksavo rezultatą ir žuvis buvo nedelsiant paleidžiama. Taip yra laikomasi principo „pagavai – paleisk“.

Teisėjams darbo netrūko, nes žvejai tikrai ant ežero nesnaudė, o įnirtingai varžėsi tarpusavyje ir gaudė plėšrūnus. Spiningaujama buvo tik dirbtiniais masalais, jokių gyvų masalų naudoti nebuvo galima. Žvejai daugiausiai gaudė lydekas ir ešerius, nes rudenį šie plėšrūnai yra aktyviausi ir šąlant orams bei artėjant žiemai kaupia maisto atsargas, todėl ir aktyviau maitinasi.

Sužvejota nemažai žuvies

13.30 val. baigėsi varžyboms skirtas laikas. Visi ekipažai grįžo į krantą, kur buvo susumuoti rezultatai. A.Vanagas sakė, jog iš dalyvavusių 23 komandų žuvies pavyko pagauti net 21 komandai.

„Bendrai žvejai į valtis įkėlė net 45 įskaitines lydekas – daugiau kaip 50 cm ilgio, ir net 104 įskaitinius ešerius – daugiau kaip 20 cm ilgio. Bendras pagautų laimikių svoris – 104,952 kg. Diena buvo tikrai tinkama žvejams, apniukusi ir be didelio vėjo, gal tas ir lėmė, kad žuvies žvejai pagavo tikrai nemažai, nors ekipažų kiekis ir nebuvo labai didelis“, – kalbėjo A. Vanagas.

Apdovanoti geriausieji

Organizatoriai šiais metais nusprendė apdovanoti pirmąsias 5 vietas. Penktą vietą iškovojo uteniškiai – Mantas Kulionis ir Arnas Rimkus (7,133kg), ketvirtoje vietoje liko žvejys, komandą atstovavęs vienas, medaliu pasipuošė Vaidas Labanauskas iš Molėtų rajono (7,442 kg). Jis taip pat buvo apdovanotas ir prizu už didžiausią ešerį, kuris svėrė 865 g.

Ant prizininkų pakylos kilo bronzos medaliais pasipuošę Tomas Guzelis ir Andrius Barauskas (8,961 kg), sidabro medaliai atiteko rokiškėnams Alvydui Narkevičiui bei Eitvydui Likui, kurie pagavo (10,101 kg) žuvies. A. Narkevičius už didžiausią pagautą lydeką (2.740 kg) apdovanotas dar ir Rokiškio rajono mero Ramūno Godeliausko įsteigta įspūdingo grožio taure „Už didžiausią lydeką“.

Auksiniais čempionais tapo taip pat žvejai iš Rokiškio – Artūras Budzilavičius ir Rimas Janiūnas (13,323 kg), kurie nesuteikė jokių vilčių svečiams išsivežti čempionų taurių, bei medalių.

„Labai džiaugiamės, kad žvejai vis labiau propaguoja žvejybos būdą „pagavai–paleisk“, todėl ir visos sugautos žuvys buvo kaip galima greičiau pasveriamos ir paleidžiamos atgal į savo stichiją“, – džiaugsmo neslėpė A.Vanagas.

Visi varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti vertingais prizais, rėmėjų dovanų čekiais, skaniomis dovanomis, atminimo medaliais bei įspūdingo grožio stiklinėmis taurėmis. Po apdovanojimų ceremonijos visi renginio dalyviai vaišinosi ant laužo virta sriuba, bei užkandžiais.

Enrika Pavilonienė ("Rokiškio Sirena")

Rokiškio Sirena

Video