Kėdainiečiai jau pakvietė pavasarį: žygis, Užgavėnių laužas ir… vandens motociklai

Užgavėnės. Kėdainių mugės nuotr. Užgavėnės. Kėdainių mugės nuotr.

Trepsėdami, triukšmaudami, mušdami būgnus ir linksmai sukdami ratelius kėdainiečiai šiandien vijo žiemą ir kvietė pavasarį. Sekmadienis prasidėjo Užgavėnių žygiu „10 000 žingsnių iki pavasario“, į kurį susirinko daugiau kaip šimtas aktyvaus laisvalaikio mėgėjų – šeimų su nedideliais vaikučiais, jaunimas, bičiulių grupelės, senjorai.

Po smagios mankštos Babėnų šilo pakraštyje visi patraukė link miesto parko, perėję jį stabtelėjo atokvėpiui Kėdainių kultūros centre, toliau žygiavo pagrindine J. Basanavičiaus gatve, pasuko į Nevėžio pakrantę ir galiausiai ši žiemiška procesija pasiekė daugiafunkcę sporto ir pramogų aikštelę Skongalio gatvės gale, prie užtvankos.

Čia šventei įrengtoje erdvėje žygio dalyvių ir prisijungusių kėdainiečių laukė karšti mieliniai blynai, kuriais vaišino Kėdainių kultūros centro darbuotojos, Kėdainių Povilo Lukšio šaulių 205-osios kuopos karšta košė, šilta arbata, dar tolėliau – bandelės, kurių buvo galima patiems išsikepti ant laužo.  

Šventės vedėjos priminė Užgavėnių tradicijas – reikia daug kartų per dieną riebiai ir sočiai valgyti, suptis, laistytis vandeniu. Žinoma, ir Morę, mūsų krašte Čiūčela vadinama, su visomis praėjusių metų negandomis sudeginti.

Prieš suliepsnojant Užgavėnių laužui, kėdainiečiai kaip reikiant patrepsėjo: į šokių ir žaidimų ratelius pakvietė Kėdainių kultūros centro ansambliai „Kleketukai“ ir „Jorija“. Garsiai būgnydami žiemą vijo Kėdainių muzikos mokyklos mušamųjų klasės mokiniai su mokytoju Simu.

Kur ne kur šmėžavo linksmi Užgavėnių personažai, tad geros nuotaikos ir šurmulio netrūko.

Į šventę netikėtai įsiterpė ir organizatorių neplanuotas vandens motociklininkų pasirodymas, triukais Nevėžyje kurį laiką patraukęs kėdainiečių dėmesį, tačiau Užgavėnių nuotaikos nesugadinęs.

Užgavėnių žygį organizavo Kėdainių rajono savivaldybė, rengė Kėdainių kultūros centras, partneris – Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Užgavėnės – archaiška žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną.

Kėdainių mugė

Video