Nacionalinis šienpjovių čempionatas sugrįžta į Rupkalvių pievas

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Šilutės naujienos" nuotr.

Nacionalinis šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų.

Entuziastai, puoselėjantys šį seną amatą, vienintelėms metuose varžytuvėms rinksis rugpjūčio 6 dieną. Antrą kartą vyksiančio čempionato vieta ta pati: Nemuno deltos pievos Rupkalvių kaime.

„Šis šiuolaikiniam žmogui egzotiškas renginys neatsitiktinai vyksta Nemuno deltoje. <…> Šiose pievose klestėjo ir tebeklesti gausybė paukščių – jų gausa neatsiejama nuo regione praktikuojamos šienavimo tradicijos, išsaugančios paukščių įvairovę. Nemuno deltos pievos yra rečiausio Europos giesmininko – meldinės nendrinukės – perimvietės“, – sako čempionatą organizuojantis Žymantas Morkvėnas.

Šienpjovių čempionatas ne tik prikelia užmarštin išeinantį kultūrinį paveldą. Tuo pačiu jis informuoja ūkininkus ir visuomenę apie ūkininkavimą santarvėje su gamta bei nykstančių rūšių apsaugos būtinybę.

Čempionatą remiančios įmonės „SBA Urban“ NT plėtros vadovo Arno Bušmano teigimu, plačioje geografijoje veikiančiai kompanijai ypač svarbu puoselėti krašto ir bendruomenių tradicijas – o tokias senas ištakas turintis amatas neturėtų būti pamirštas dėl įvairių priežasčių.

Pernai į šienpjovių čempionatą susirinko beveik 20 šio amato puoselėtojų. „Dalgiu šienauti išmokau pati, kai kaime reikėdavo nušienauti kitaip sunkiai pasiekiamas vietas. Dabar irgi didelių plotų dalgiu nešienauju, tačiau per vasarą jį išsinešu ne kartą. Naudingą darbą atlieku ir jaučiu malonumą taip būdama gamtoje. Labai džiaugiausi, kad čempionate galėjau daugiau sužinoti apie šį amatą – juk dalgiai yra skirtingi, ne visi jų vienodai patogūs, bet kitur to sužinoti nėra paprasta. Tik šį amatą išsaugoję žmonės žino jo paslaptis ir subtilybes, kuriomis galėjome pasidalinti čempionate“, – dalijasi praėjusių metų „Metų šienpjovė“ Dovilė Staponkienė. 

Dovilė ragina šienpjovius ir šįmet nepraleisti čempionato – tik jame galima dalintis ir perimti gerąją praktiką.

Dalyvauti varžytuvėse kviečiami tiek vyrai, tiek moterys, dalyvauja komandos, kiekvienoje jų – po du šienpjovius. Komanda turės nušienauti 3 m pločio (2 pradalgės) ir 100 m ilgio plotą. Varžytuvėms numatyta patogi pieva, kurioje bus ūgtelėjusi 30 – 50 cm aukščio atolo žolė.

Komandos varžysis dėl šienavimo greičio ir kokybės. Nugalėtoja bus skelbiama greičiausiai nušienavusi savo pradalges ir šį darbą atlikusi kokybiškiausiai komandos. Greičiausiai savo pradalges įveikę šienpjoviai bus kviečiami dalyvauti II ture – individualiose varžytuvėse. 

Mažesniame plote varžysis patys greičiausi šienpjoviai, nugalėtojams bus suteikti garbingi „Metų šienpjovio“ ir „Metų šienpjovės“ titulai. Kiti titulai, dėl kurių varžysis šienpjoviai – vyriausiasis ir jauniausiasis šienpjovys.

Šilutės naujienos

Video