Mingės kaimo seniūnaitis žiniomis apie senųjų krašto žvejų gyvenimą dalijasi paties įkurtame muziejuje

J. Gečas juokauja, kad apie savo kolekciją galėtų pasakoti visą parą. H. Šojaus muziejaus nuotr. J. Gečas juokauja, kad apie savo kolekciją galėtų pasakoti visą parą. H. Šojaus muziejaus nuotr.

Šilutės H. Šojaus muziejininkai neseniai dalyvavo ekspedicijoje Minijos kaime, pas vietinį gyventoją Jurgį Gečą.

J. Gečas juokauja, kad apie savo kolekciją galėtų pasakoti visą parą. H. Šojaus muziejaus nuotr.

Ar išliks Šilutėje akibrokštas – lietuvės motinos biustas sovietų karių kapinėse?..

Jau 10 metų Mingės seniūnaičio pareigas einantis J. Gečas yra surinkęs ir gausią senovinių daiktų ekspoziciją. Mingiškis sako ją renkantis jau daug metų, o klausiamas, kiek eksponatų turi iš viso, net šūkteli: „O, Dievuliau, nežinau…“

Kolekcijoje senųjų krašto gyventojų žvejybos ir žuvies apdorojimo, įvairūs buities rakandai, indai ir kt. J. Gečas sako, kad ekspozicijoje telpa vos pusė jau surinktų eksponatų, dar antra tiek jis sutalpino kitose patalpose.

Mingiškis pasakoja, kad priimti visų norinčiųjų pamatyti jo ekspoziciją irgi nespėja, o ir pasakoti apie visus išsaugotus daiktus, anot jo, reikėtų gal parą. Atvykusiems H. Šojaus muziejaus ekspedicijos dalyviams J. Gečas irgi trumpai papasakojo apie senųjų pamario krašto žvejų tradicijas, įrankius, žuvis, jų apdorojimą ir patiekalų gamybą, pasidalijo jam žinomais žuvies paruošimo receptais.

Vilija BUDRIKIENĖ, silutesnaujienos.lt

Šilutės naujienos

Video