D. Blažienė: senienose atrandu raštus, spalvas, istoriją ir išėjusių kartų gyvenimus

Utenos diena nuotr. Utenos diena nuotr.

Saldutiškyje įsikūrusi bendruomenė „Lunka“ skaičiuoja vos antrus gyvavimo metus. Jos vadovė Danutė Blažienė palikusi Uteną ir įsikūrusi Mineiškiemio kaime (Saldutiškio sen.) nenustygo ir ėmė burti žmones. Dauguma bendruomenių kuriasi teritorijos pagrindu, o ši bendruomenė, kaip sakė jos įkūrėja, įkurta bendrų iniciatyvų pagrindu. Apie tai, kokios iniciatyvos vienija žmones, kuo išskirtinė bendruomenė „Lunka“, papasakojo D. Blažienė.

Išvažiavo į kaimą veikti

„Jau tris žiemas mūsų šeima gyvena Mineiškiemio kaime, Blažių tėvonijoje. Gyvenome Utenoje, užaugo vaikai, o aš tuomet pradėjau savo kūrybinį verslą, įkūriau įmonę „Daigsta“, įsigijau įrenginį audiniams daigstyti. Turėjau pasirinkti, ar nuomotis patalpas daug vietos užimančiai įrangai mieste, ar kraustytis į vyro tėviškę ir savo veiklai skirti vieną kaimiškos trobos erdvę. Taip ir prasidėjo mano kūrybinis verslas, o paskui ir visi kiti reikalai“, – pasakojo pašnekovė.

Moteris įsitikinusi, kad kas nenori veikti, tam ir mieste trūksta užimtumo, o kas nesėdi, tas ir kaime atras įdomios veiklos.

Utenos diena

Video