Vytaras Radzevičius kviečia išmėginti ledus su grilintais vaisiais

Ledai su ananasais Ledai su ananasais

Jei galvojate, kad grilis skirtas tik mėsai ir daržovėms, pagalvokite iš naujo: čia puikiai jausis ir įvairūs vaisiai. Žinomam keliautojui, kulinarui ir grilio entuziastui Vytarui Radzevičiui šis gastronominis atradimas – ne naujiena, tad jis sutiko pasidalyti patarimais, kaip tinkamai grilinti vaisius, kad jie taptų puikiu desertu arba priedu prie pagrindinio patiekalo.

„Grilyje skrudinant vaisius išryškėja jų skonio gylis ir natūralus saldumas – papildomo cukraus praktiškai nereikia. Vis dėlto, ne visus vaisius galima grilinti: tinka tie, kurie išlaiko formą, nesuyra ir neištyžta. Labiausiai tinka obuoliai ir kriaušės, o iš egzotiškesnių – ananasai ir bananai“, – teigia V. Radzevičius.

Anot pašnekovo, galima išmėginti ir kitus vaisius, tačiau svarbiausia – juos supjaustyti stambiai, kepti vartant ir stebėti, kad neperkeptų.

Tinka tik švieži vaisiai

Paklaustas, kaip reikėtų paruošti išsirinktus vaisius grilinimui, V. Radzevičius pabrėžia, kad geriausia juos rinktis šviežius ir tvirtus.

„Tuomet vaisius supjaustykite perpus arba pakankamai dideliais gabalais, kad kepdami jie nesuirtų. Lengvai patepkite kokosų ar kitu aliejumi – taip vaisiai nepridegs ir lengvai karamelizuosis. Jei kepimui naudosite medinius iešmelius, prieš tai pusvalandžiui palikite juos vandenyje, kad nesudegtų ant grilio“, – paaiškina kulinaras.

Mėgstantiems vaisius kepti ant grotelių, V. Radzevičius pabrėžia: jos turi būti švarios ir tinkamai nuvalytos. Tuo metu pradėjus kepti, patartina atidžiai stebėti, kad vaisiai neperkeptų, nesudegtų.

„Tai ir būtų pagrindinės vaisių grilinimo taisyklės. Tačiau nereikėtų bijoti eksperimentuoti – prieš kepdami vaisius apibarstykite juos cukraus pudra, maltu cinamonu, pertepkite medumi arba klevų sirupu. Imkitės to, ką leis jūsų fantazija“, – pataria kulinarių eksperimentų virtuozas.

Vasaros favoritas: grilintais ananasais paskaninti ledai

Ko gero, daugelis sutiktų, kad vasara – neatsiejama nuo ledų. Tam pritaria ir kulinaras V. Radzevičius, kviesdamas išmėginti grilintais ananasais paskanintus ledus – garantuotą vasaros grilio favoritą.

„Man labai patinka grilinti ananasai: jie išlaiko tvirtą tekstūrą ir pasižymi natūraliu saldumu. Tad rutuliukas ledų ant kepto ananaso griežinėlio – išvis tobula! Tik patarčiau rinktis ledus be priedų – taip geriausiai atsiskleis grilintų vaisių skoniai“, – pataria V. Radzevičius.

Desertui reikės:

1 ananaso

6–8 kaušelių mėgstamų ledų

1 v. š. kokosų aliejaus

Saujos gliaudytų graikinių riešutų

Saujos šviežių aviečių, braškių, šilauogių

Šlakelio klevų sirupo

1 a. š. malto cinamono

Kelių mėtos lapelių papuošimui

Ananasą nulupkite ir supjaustykite maždaug 2–3 cm storio griežinėliais. Juos lengvai sutepkite kokosų aliejumi. Braškes perpjaukite pusiau arba supjaustykite ketvirčiais ir atidėkite.

Iki vidutinės kaitros įkaitinkite grilį. Ananaso griežinėlius sudėkite ant grotelių, apibarstykite maltu cinamonu ir kepkite, kol paviršius gražiai apskrus ir karamelizuosis.

Iškepto ananaso griežinėlius sudėkite į lėkštes. Ant griežinėlių uždėkite po kaušelį ledų. Užberkite šviežių aviečių, braškių, šilauogių, apibarstykite viską smulkintais gliaudytais graikiniais riešutais. Apšlakstykite patiekalą klevų sirupu ir papuoškite gaivios mėtos lapeliu. Skanaukite ir mėgaukitės ypatingais vasaros skoniais!

Video