Diskusija su daržovių augintojais – kaip tikslingai ir skaidriai išmokėti paramą

NMA nuotr. NMA nuotr.

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atstovai susitiko su Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) nariais. Susitikimo metu buvo aptarti daržovių augintojų sektoriui aktualūs klausimai, susiję su tikslingu susietosios paramos mokėjimu, ūkių rizikingumo lygio nustatymu.

Susitikimo metu buvo aktyviai diskutuojama, kaip paramą išmokėti operatyviai ir tikslingai – ją paskirstant tik sąžiningiems ūkininkams.

Dalyviai aptarė susietosios paramos skyrimo kriterijus, dirbtinių sąlygų nustatymą įgyvendinant projektus, dalijosi praktika ir apibrėžė kriterijus, kuriems esant ūkių susietumas siekiant paramos gali būti laikomas rizikingu.

Siekiant lengviau atskirti tikruosius ūkininkus nuo ūkininkavimo veiklą galimai imituojančių subjektų, buvo sutarta, kad LDAA atstovai, gavę asociacijos narių sutikimus, NMA pateiks informaciją apie asociacijos narius, kurie kreipėsi dėl susietosios paramos ar yra pateikę paraiškas investicinio pobūdžio paramai gauti. Taip pat, siekiant kuo greičiau atsakyti į kylančius klausimus ir įvertinti projektus, LDAA nariai bus skatinami kreiptis į asociaciją, kuri teiks konsultacijas šiais klausimais, o esant būtinybei – atstovaus nario interesams suteikto įgaliojimo pagrindu.

Ši diskusija, visų dalyvių sutarimu, buvo konstruktyvi ir naudinga, o joje aptarti klausimai – ypač aktualūs. Baigiantis susitikimui buvo sutarta, kokia informacija būtina nuolat keistis, siekiant kuo operatyviau ir efektyviau paskirstyti paramą tikriesiems ūkininkams.

NMA

Video