ŽŪM siūlo drausti iš Rusijos ir Baltarusijos įvežti daugiau nei 2,8 tūkst. produktų

Asociatyvi nuotr. Canva nuotr. Asociatyvi nuotr. Canva nuotr.

Seimui balandį uždraudus į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija, konkretų jų sąrašą parengusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo drausti daugiau nei 2,8 tūkst. įvairių produktų įvežimą į šalį.

ŽŪM parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriame – 24 grupių produktai.

Siūloma nebeįsileisti kai kurių gyvų gyvūnų, pavyzdžiui, perlinių vištų, mėsos ir kai kurių jos produktų, žuvies ir vėžiagyvių, pieno ir jo produktų, kiaušinių, medaus, medžių ir kitų augalų, svogūnėlių, daržovių, vaisių, riešutų, kavos, arbatos, prieskonių, javų ir jų gaminių, miltų, krakmolo, aliejaus ir riebalų, vaško, cukraus, taip pat kakavos, nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų, acto, pašarų gyvūnams, maisto pramonės liekanų, tabako ir perdirbtų jų pakaitalų.

Iki 2025 metų gegužės 2 dienos galiojantį Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo pakeitimus jau pasirašė prezidentas Gitanas Nausėda.

Pernai jis tokį įstatymą vetavo dėl skirtingų sankcijų, nustatytų Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, bet Seimas veto atmetė.

Video