„Bednar“ diskiniu skutikliu „Swifterdisc XE 18400 Mega“ pagerintas ankstesnis rekordas

Renginio akimirka. Renginio akimirka.

Beveik 700 hektarų – toks plotas buvo įdirbtas „Swifterdisc XE 18400 Mega“ skutikliu per 24 nenutrūkstamo darbo valandas (grynasis darbo laikas buvo 23 valandos ir 36 minutės). Tai neįtikėtinais 125,36 hektarais daugiau nei 2007-aisiais pasiektas rekordas.

Šį kartą 769,36 ha buvo įdirbti renginio “24 valandų rekordas“ metu, kurį organizavo „Bednar“, bendradarbiaujant su „Bednar“ ir „John Deere“ partneriu Rumunijoje „IPSO Agricultură“. Agregatą sudarė „John Deere 9RX 640“ traktorius ir „Swifterdisc XE 18400 Mega“ diskinis skutiklis. 

a

Pats renginys vyko Rumunijoje liepos viduryje, netoli Slatina miesto, pietinėje šalies dalyje. „Olt Piess Slatina“ žemės ūkio bendrovė suteikė laukus rekordui pasiekti. Rumunija pasirinkta dėl didžiulių laukų masyvų, priklausančių žemdirbiams. Kad pademonstruoti realų agregato našumą buvo dirbama šešiuose skirtinguose laukuose, kur neseniai buvo nuimtas kviečių, žieminių rapsų ir žirnių derlius.

Didžiausias įdirbtas laukas siekė 161,36 hektarų.

Didelio ploto laukai, didelis užgriebio plotas ir darbinis greitis užtikrino aukštus agregato darbo rodiklius. Vidutinis našumas buvo 32,6 hektarų per valandą, o kuro sąnaudos 3,1 litro hektarui per grynąjį 23 valandų 36 minučių darbo laiką. Per šį laiką nuvažiuota 450,7 kilometrų ir iš viso sunaudota 2,355 litrų kuro.

Skutiklio darbinis gylis buvo 7 centimetrai. Sustojimų laikas, kai mašinos buvo aptarnaujamos, o traktoriui pilamas kuras, sudarė vos 24 minutes. Vairuotojai keitėsi darbo metu, pavyzdžiui apsisukant galulaukėje.

a

“BEDNAR specializuojasi didelio užgriebio pločio mašinų gamyboje nuo pat veiklos pradžios. Pirmąją pagaminome dar 2003-iaisiais: tai buvo platusis SWIFTER SM sėklų guolio kultivatorius. Matome rinkoje augantį susidomėjimą tokiomis mašinomis, todėl 2021-aisiais sukūrėme „Swifterdisc XE Mega“. Gamoje yra trys modeliai nuo 14,4 iki 18,4 m užgriebio pločio. Nežmoniškai didžiuojuosi tuo, ką mums pavyko nuveikti savuoju skutikliu per 24 darbo valandas. Ne tik pasitvirtinome mašinos patvarumą ir kokybę, sugebėjimą atlaikyti tokius krūvius, bet ir pademonstravome, ką žemdirbiai gali pasiekti jos pagalba. Tikiu, kad ši mašina bus įdomi daugeliui Europos žemdirbių, ten kur laukų ir ūkių dydis leidžia išnaudoti neįtikėtiną mašinos našumą“, – sako „Bednar  FMT“ rinkodaros direktorius David Ryčl‘as.

a

Rekordą sumušusio „Swifterdisc XE Mega“ komplektacija

Rekordo siekti skirtas Swifterdisc XE 18400 Mega buvo aprūpintas specialios agresyvios formos 560×5 mm skersmens diskais ir V-RING 630 mm skersmens galiniu volu su grandikliais. Standartinėje mašinos įrangoje jau buvo patogus hidraulinis darbinio gylio reguliavimas cilindrų kotų apkabų pagalba.

aa

Mašina sparčiai sukasi galulaukėje, nes diskų sekcijos pakeliamos ir važiuojama ant galinių volų, priekinių atraminių bei transportinių ratų. Darbo metu transportinė ašis pakeliama, kad diskų sekcijos stipriau būtų spaudžiamos į dirvą.

Video