Beveik 90 proc. žemės mokesčio sumokantys Kelmės r. ūkininkai siūlo valdžiai pinigus investuoti į kelius

Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr. Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.

Kelmės rajono ūkininkų sąjunga ir Kelmės rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyrius suorganizavo susirinkimą-diskusiją dėl žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifo nustatymo ūkininkams. Savivaldybė pristatė Kelmės rajono tarybos sprendimo projektą dėl žemės mokesčių tarifų nustatymo 2023 metais.

Pagal Lietuvos Respublikos žemės mokesčio įstatymo 10 straipsnio 4 dalies nuostatas, masinis žemės vertinimas žemės mokestinėms vertėms apskaičiuoti Vyriausybės nustatyta tvarka atliekamas ne rečiau kaip kas 5 metai, todėl 2023 metais žemės mokestis bus apskaičiuojamas pagal nustatytas naujas žemės mokestines vertes, o Savivaldybės taryba 2023 m. žemės mokesčio tarifus turi nustatyti iki 2022 m. gruodžio 1 d.

Jeigu bus taikomi praėjusių metų žemės mokesčio tarifai, žemės ūkio paskirties žemės mokestis padidės 50 procentų. Savivaldybės tarybai bus siūloma palikti tokius pat mokesčių tarifus, kaip ir 2022 m.

Ūkininkai sutiko, kad 2023 m. būtų taikomas toks pat žemės mokesčio tarifas, kaip ir 2022 m., tik pasiūlė, jog papildomai surinktos lėšos dėl padidėjusio žemės mokesčio būtų skirtos rajono kelių būklei gerinti. Ūkininkai sumoka apie 89 proc. rajone surenkamo žemės mokesčio, todėl Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas M. Puidokas pateikė pasiūlymą įtraukti į kiekvienos seniūnijos komisiją dėl vietinės reikšmės kelių taisymo (remonto) ir priežiūros tos seniūnijos ūkininkų atstovus.

Video