Ilgastrėliai ekskavatoriai – kaip išsirinkti tinkamą?

CAT ilgastrėlių ekskavatorių naudojimas: nuo kasybų iki statybų CAT ilgastrėlių ekskavatorių naudojimas: nuo kasybų iki statybų

Ilgastrėliai ekskavatoriai paprastai yra naudojami atliekant kasimo darbus didesniu atstumu, pavyzdžiui, pasiekti visas sunkiai pasiekiamas vietas ir maksimaliai padidinti gamyba.  

Išoriškai tai vieno kaušo ekskavatorius, tačiau ilgastrėlių ekskavatorių konstrukcija gali atlaikyti didesnes apkrovas, todėl pasižymi didesne kasimo jėga ir keliamąja galia. Ši technika leidžia atlikti padidinto sudėtingumo kasimo darbus didesniame gylyje, tai yra, iškasti  didesnius grunto kiekius ir perkelti jį didesniu atstumu, negu paprastas vikšrinis ar ratinis ekskavatorius. Todėl šio tipo ekskavatorių darbiniai rodikliai yra kelis kartus didesni už tuos, kurie turi trumpesnę, įprastą strėlę.

Šių ekskavatorių galimybės leidžia atlikti darbus atokiose ir sunkiai pasiekiamose vietose. Mašina susidoros su užduotimis, kurios viršija kitos specialios įrangos galimybes. Tačiau efektyvumą galima pasiekti tik turint atitinkamą operatoriaus patirtį. Toliau kartu su UAB Avesco Lithuania didelių gabaritų Cat® statybinės technikos produkto vadovu Andriumi Zakšausku panagrinėsime naujos kartos ilgastrėlius ekskavatorius

Naudojimas: nuo kasybų iki statybų

Žvelgiant į ekskavatorių panaudojimo istoriją, tai jie buvo naudojami jau Senovės Egipte ir Senovės Romoje kaip priemonė mechanizuoti darbus gilinant upių vagas ir kanalus.

Kaip tik mechanizuotam upių vagų ir kanalų gilinimui yra reikalinga ilgesnė strėlė. Taip kad ilgastrėlio ekskavaroriaus pradžia ir yra gilioje senovėje.

Šio tipo technika yra ne kas kita, kaip paprastas su kaušu dirbantis ekskavatorius. Bet tuo pačiu metu jis turi didelių dizaino skirtumų. 

Pagrindinis skirtumas nuo kitų ekskavatorių yra ilga strėlė, kuri praplečia panaudojimo galimybes, leidžia pasiekti sunkiai prieinamas vietas,  atlikti specialių poreikių reikalaujančius projektinius užsakymus bei dirbti su kitomis sudėtingomis užduotimis.  Šios mašinos yra sukurtos sunkiausioms darbo sąlygoms, todėl juos galima pamatyti ne tik atliekant kasimo darbus didesniu atstumu, bet ir nuimant augalinį dirvožemio sluoksnį nuo statybinių uolienų paviršiaus, didelių aukščių pylimų formavime, melioracijos sistemų statyboje, statybinių medžiagų perkėlime, pakrovime ar iškrovime, įvairių rezervuarų valyme ir kt.

Kaip teisingai išsirinkti ilgastrėlį ekskavatorių

Ilgastrėliai ekskavatoriai reikalingi bet kokiems darbų projektams, kuriems atlikti reikia pasiekti visas sunkiai prieinamas vietas. Todėl, norint atlikti paskirtas užduotis svarbu nesuklysti su šio ekskavatoriaus pasirinkimu. Šiuo atveju klaida turi rimtų pasekmių, pradedant išlaidų viršijimu ir baigiant neįgyvendintais projektais.

Pirmas žingsnis kurį turite padaryti, tai įvertinti techninę ilgastrėlių ekskavatorių specifikaciją, tai yra, nusistatyti parametrus, pagal kuriuos rinksitės mašiną.Kad investicija į techniką atsipirktų ir nereikėtų papildomų išlaidų, būtina įvertinti techninę specifikaciją – pagrindinį ilgastrėlio ekskavatoriaus pasirinkimo kriterijų.

Atsižvelgti reikia ne tik į galią, bet ir į kasimo gylį, maksimalų leistiną kaušo dydį bei kitus kriterijus.

Kitas žingsnis – kreiptis į pardavimo atstovus ir sužinoti:

• kokiu atstumu nutolusi technikos aptarnavimo paslauga;

• kokia patirtis, aptarnaujant šią techniką;

• ar vietoje sandėliuojamos būtiniausios atsarginės dalys, priežiūros priemonės (guoliai, filtrai ir t.t.), per kokį trumpiausią laiką galima įsigyti reikiamas atsargines detales;

• sužinokite garantinį laikotarpį, ar galima apskaičiuoti garantiją pagal dirbtas moto valandas.

Renkantis ilgastrėlį ekskavatorių, daugumą pirkėjų pirmiausia domina šios technikos kaina. Iš tiesų, ilgastrėlio ekskavatoriaus kaina pirkėjams yra svarbus veiksnys perkant specialią įrangą, tačiau tai nėra teisingas sprendimas. Rinkdamiesi ilgastėlį ekskavatorių ar bet kokią kitą įrangą, turėtumėte atkreipti dėmesį ne tik į vieną kainą, bet ir į kitas savybes.

Žinoma kaina yra svarbus kriterijus, todėl palyginkite ir kitų parduodamų modelių kainas, pardavimo sąlygas. Ilgastrėliai ekskavatoriai nėra pigūs, o įmonių lėšos dažnai būna apyvartoje, tad reikia ieškoti kredito, kurį gali suteikti ir technikos pardavėjai. Pvz., „Cat“ atstovybė „Avesco Baltics“ siūlo „Cat Financial“ paslaugas vietinėms įmonėms. Šios paslaugos teikiamos lanksčiomis sąlygomis, kuomet ne tik techniką, garantinį aptarnavimą, techninę priežiūrą, bet ir finansinį sprendimą galima gauti iš vienų rankų.

Veiklos nuomos paslaugą pasirinkusiai įmonei „Cat Financial“ perduoda naudotis pageidaujamą techniką iš anksto numatytam laikotarpiui (1–5 metai). Klientas per sutarties laikotarpį moka nuomos įmokas, o pasibaigus sutarčiai gali pasirinkti: grąžinti techniką bendrovei, pratęsti nuomos sutartį ar įsigyti naudotą mašiną. Ši paslauga patogi įmonėms, turinčioms ilgalaikius, pvz. 2–3 metų projektus, kai reikia konkrečios technikos, tačiau sunku suplanuoti, ar pasibaigus projektui ji dar bus reikalinga.

Labai svarbų vaidmenį vaidina kainos, kokybės ir savybių santykis. Todėl, visų pirma turėtumėte nustatyti pagrindines darbų rūšis, kuriems ir perkamas ilgastrėlis ekskavatorius, taip pat sąlygas, kuriomis šie darbai bus atliekami. Jei, pavyzdžiui, ilgastrėlis ekskavatorius turės veikti ribotomis sąlygomis, tai čia svarbus momentas yra jo kasimo gylis ir pasiekiamumas. Šiuo atveju ne mažą reikšmę turi ekskavatoriaus keliamoji galia ir konstrukcijos (rėmo) patikimumas.

Negalima pamiršti ir prekės ženklo žinomumo mūsų šalyje. Šiuolaikiniai ilgastrėliai ekskavatoriai dirba sunkiomis sąlygomis, dėl to yra specialūs reikalavimai techninės priežiūros kokybei ir dažnumui. Dažnai pasitaiko atvejų, kai įsigijus pigesnę techniką iš mažai žinomų gamintojų ji visiškai nuvertėja dėl ilgai pristatomų atsarginių dalių ir ilgai trunkančio remonto ar aptarnavimų. Siekiant išvengti bereikalingų išlaidų rekomenduojama įsigyti ilgastrėlį ekskavatorių tik iš gerai žinomų prekių ženklų atstovų, kurie turi išplėtotus paslaugų centrų tinklus ir užtikrina operatyvų technikos aptarnavimą.

Bendra ilgastrėlių ekskavatorių charakteristika

Tvirti ir ekonomiški „Cat“ ilgastrėliai ekskavatoriai sukurti tam, kad padidintų produktyvumo rodiklius ir sumažintu eksploatavimo išlaidas. Šios mašinos turi galingus ir taupius „Cat“ ACERTTM variklius, kurie atitinka visus EU Stage V emisijos standartus. Kartu su kuro ekonomija ši  technika yra itin patvari bei pasižymi išskirtiniu produktyvumu. Patobulintos hidraulinės sistemos galia padeda mašinai perkrauti tonų tonas medžiagų su neprilygstamu greičiu ir tikslumu.

Tyli, sandari ir komfortiška operatoriaus kabina, lengvai prieinami serviso aptarnavimo taškai, lengvas aptarnavimas, greitos jungties privalumai - prisideda prie mašinos geriausio įvertinimo ir padės nuveikti pačius sudėtingiausius projektus lengvai ir greitai.

Komfortas ir patogus valdymas. Visi „Cat“ ilgastrėliai ekskavatoriai atitinka aukščiausius kokybės ir technologijų standartus, o nauja kabina orientuota į operatoriaus komfortą ir produktyvumą. Erdvi kabina pasižymi puikiu matomumu. Joje yra sumontuoti gerai matomi ir lengvai prieinami jungikliai. Tarp kabinos korpuso ir rėmo yra sumontuotos kampinės guminės pagalvės, kurios slopina vibracijas ir garsą, tuo pačiu padidina komfortą. Storas plieninis vamzdis išilgai apatinio perimetro pagerina kabinos atsparumą nuovargiui ir vibracijoms.

Vaizdo informacija perduodama spalvotame grafiniame skystųjų  kristalų monitoriaus ekrane. Jis sumontuotas labai patogioje vietoje ir yra lengvai naudojamas. Dirbant ekskavatoriumi nėra laiko domėtis ir nuolatos stebėti mažų  prietaisų parodymus, todėl visa informacija yra monitoriuje. Visos technologijos yra integruotos ir valdomos per monitorių – tereikia tik pasirinkti reikalingą meniu punktą. Daugiafunkcinis skaitmeninis ekranas  rodo duomenis apie ekskavatoriaus funkcijas pagal operatoriaus nustatytus parametrus.  Meniu nustatymai yra lengvai pasiekiami dviem paspaudimais ar ekrano perbraukimais.

Aktyvuodamas 2D pusiau automatinio kasimo sistemą, operatorius ekrane mato nustatytas kasimo ribas su reikalingais nuolydžio kampais, taip pat kaušo padėtį. Tai reiškia, kad nebijodamas pašalinti perteklių, operatorius pavestus darbus jis gali atlikti daug greičiau. Ši sistema gali būti modernizuota iki 3D kasimo sistemos kur kasimui naudojamasi GPS pozicionavimo sistema.

Skystųjų kristalų ekrane yra įspėjamasis šviesos ir garsinis signalas, skirtas įspėti apie kritinį variklio alyvos slėgį, aušinimo skysčio ir alyvos temperatūrą. Be to, yra galimybė nusistatyti kalbą, kurios pagalba monitoriuje aiškiai, lietuviškai yra pateikiama reikalinga ir svarbi informacija. Saugumui užtikrinti monitoriuje prašoma įvesti PIN kodą – nereikia jokios papildomos nuo vagysčių apsaugančios įrangos, nes be PIN kodo neįmanoma užvesti variklio.

Operatoriaus patogumui kabinoje yra sumontuota sėdynė, kurią galima įvairiai reguliuoti. Pavyzdžiui, yra atlošiamas atlošas, viršutinė ir apatinė sėdynės slankiosios dalies reguliavimas, aukščio ir pakreipimo reguliavimas, kad atitiktų jūsų operatoriaus patogumo poreikius ir produktyvumą.

Kabinoje yra sumontuota klimato kontrolė, kuri ne tik automatiškai palaiko nustatytą norimą temperatūrą, bet ir filtruoja ventiliuojamą orą. Šios sistemos jungiklis yra įmontuotas kairėje konsolėje.

Ekskavatoriaus darbas yra valdomas vairasvirtėmis, kurios yra priderintos prie natūralios riešo ir rankos padėties bei garantuoja ne tik maksimalų komfortą, bet ir minimalų nuovargį. Be to, tiek dešinės, tiek kairės vairasvirtės konsolę galima prisitaikyti vietoje pagal kiekvieno operatoriaus individualius pageidavimus.

Apskritai naujoje kabinoje sukurta patogi darbo aplinka, kuri padeda operatoriui išlikti produktyviam ir efektyviam visą darbo dieną. Dirbant geresnio matomumo, pasaulinės klasės komforto lygio darbo vietoje yra užtikrinamas mažesnis nuovargis ir pakankamai gerai optimizuotas operatoriaus našumo lygis.

Norėdami komentuoti prisijunkite

Video