JAV fermeriai užsitikrino teisę patys remontuoti žemės ūkio techniką

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

JAV ūkininkai jau susitarė su daugeliu žymių prekių ženklų žemės ūkio technikos gamintojų dėl teisės patiems remontuoti savo techniką.

Anksčiau ūkininkams buvo leidžiama naudotis tik įgaliotųjų atsarginių dalių ir aptarnavimo centrų paslaugomis. Patys jie negalėjo remontuoti šios technikos, nes platintojai nesuteikdavo net elementarios testavimo galimybės, naudojantis originalia programine įranga.

Po kelių skandalingų istorijų JAV fermeriai pirmiausiai prispaudė „Deere & Co.“, gaminančią „John Deere“  techniką. JAV ūkininkų biurų federacija (AFBF) ir „Deere & Co.“ Dar 2023 m. sausio 8 d. pasirašė susitarimo memorandumą.

Dabar, sekdami „Deere & Co.“, atitinkamus memorandumus su JAV ūkininkais pasirašė ir „CNH Industrial“, AGCO, „Kubota“ bei CLAAS.

Šiuo dokumentu patvirtinama ūkininkų teisė remontuoti savo techniką savo patalpose ir savo lėšomis, taip pat laisvai pasirinkti remonto įmonę – net ir kitų prekės ženklų.

Susitarimas taip pat suteikia galimybę ūkininkams ir trečiosioms remonto įmonėms visoje JAV gauti techninius vadovus, įrankius, dalių katalogus ir gaminių vadovus. Tačiau svarbus parametras yra tas, kad remontuojant žemės ūkio techniką patiems, reikės griežtai laikytis gamintojo intelektinės nuosavybės ir teisės aktų reikalavimų.

Kitaip tariant, įrangos savininkams ir nepriklausomiems technikams nebebus leidžiama „atskleisti komercinių paslapčių“ arba „apeiti saugos ar išmetamųjų teršalų kontrolės funkcijas, ar reguliuoti žemės ūkio technikos galią“.

Video