Kaip išvengti gaisrų per javapjūtę

Farmer.pl nuotrauka. Farmer.pl nuotrauka.

Kasmet nuimant derlių kyla daug gaisrų kombainuose, taip pat didelis pavojus kyla presuojant šiaudus, o ir per šienapjūtę, jei nesilaikoma priešgaisrinės saugos reikalavimų.

Ugniagesiai atkreipia dėmesį į svarbiausius veiksnius, galinčius sukelti technikos gaisrus, praneša farmer.pl. Be gaisrų laukuose, ne mažiau dėmesio reikia skirti ir šiaudų sandėliavimo vietoms.

Į laukus išvažiavus kombainams, kasdien išgirstame ir liūdnų naujienų, kad kyla žemės ūkio technikos gaisrai. Kartu su ja dažnai dega ir nenupjauti laukai. Nuo gamtos stichijų apsisaugoti negalime, bet sumažinti gaisrų riziką būtina.

Lenkijos ugniagesių surinkta statistika rodo, kad dažniausiai kombainai per darbymetį užsiliepsnoja dėl netinkamos priežiūros.

Ypatingą dėmesį reikia skirti V formos diržų įtempimui (per laisvi jie praslysta, ten susidaro aukšta temperatūra). Ugniagesiai taip pat pabrėžia, kad svarbu tinkamai sureguliuoti stabdžius (tiek pirminius, tiek rankinius, kurie taip pat gali būti gaisro priežastimi).

Kombaine – daug gaisro šaltinių, ir, be kitų, ugniagesiai atkreipia dėmesį į variklį, elektros ir hidraulinę sistemas, judančius mechaninius komponentus ir degalų sistemą. Kombainą visuomet reikėtų kruopščiai išvalyti nuo dulkių, veikiamos temperatūros, gali ne tik lengvai užsidegti, jas bus sunku ir užgesinti.

Nereikėtų kurti laužų ir net rūkyti arčiau kaip 10 metrų nuo nuimto derliaus laukų ir šiaudų krūvų. Be to, ruošdami šiaudus, nepamirškite atstumų, primena farmer.pl.

Video