Kelmės ūkininkai „šturmavo“ saugumo salelę. Štai kas iš to gavosi (VIDEO)

Antradienį Kelmės rajono ūkininkai akivaizdžiai pademonstravo, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija, kuri yra Susisiekimo ministerijos žinioje, nepaiso žemdirbių interesų, kai įrengia dirbtines kliūtis.

Kelmės rajono ūkininkų sąjunga (KRŪS) dar 2022 m. gruodį, tai yra beveik prieš 1,5 metų kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir Kelmės rajono savivaldybę dėl planuojamų įrengti saugumo salelių Kelmės miesto Vytauto Didžiojo ir Raseinių gatvėse.

Jau tada žemdirbiai teigė, kad dėl saugumo salelių susiaurės kelias ir juo negalės pravažiuoti sunkioji ūkininkų technika.

"Sąjunga atkreipia dėmesį į tai, kad žemdirbiai, vežantys produkciją tiek į grūdų priėmimo punktą, esantį Pagojo kaime, tiek važiuojantys į laukus su žemės ūkio technika neturi galimybės apvažiuoti minėtų gatvių. KRŪS nariai siūlo imtis kitų inžinerinių priemonių, kurios užtikrintų eismo ir pėsčiųjų saugumą. Žemdirbiai siūlo įvertinti ir greičio mažinimo kalnelių įrengimo galimybę ar kitas inžinerines priemones, kurios nesusiaurintų eismo juostų", – tuomet aiškino žemdirbiai.

Jie siūlė, kad atsižvelgiant į gaminamos ir parduodamos žemės ūkio technikos matmenų parametrus, eismo juosta neturėtų būti siauresnė nei 4,7 metro.

Tačiau į tai Kelių direkcija neatsižvelgė. Minėtose gatvėse suplanuotos net 5 analogiškos saugumo salelės. Apie tai, ką pavyko išsiaiškinti žemdirbiams atvykus su sunkiąja technika prie jau įrengtos saugumo salelės su Kelių direkcijos atstovais, žiūrėkite šiame "Agrobitė play“ reportaže. Ir nepamirškite užsiprenumeruoti mūsų nemokamo "Agrobitė play" kanalo "Youtube" tinkle. Taip pat pakomentuokite, ką galvojate apie minėtą situaciją, kai ūkininkams apsunkinamos sąlygos patekti į laukus.

Video