Sezono naujienos ūkininkams – nuo asmeninio agronomo iki unikalių augalų apsaugos sprendimų

Robotas „AgXeed“ gali atlikti tokius žemės ūkio darbus kaip šienavimas, mulčiavimas, žemės dirbimas, sėja. Robotas „AgXeed“ gali atlikti tokius žemės ūkio darbus kaip šienavimas, mulčiavimas, žemės dirbimas, sėja.

Panevėžyje jau dvidešimt devintą kartą vyko tradicinio konkurso „Metų ūkis“ apdovanojimai. Į jį susirinko beveik 100 ūkių savininkai, kuriems buvo įteikti apdovanojimai. Pagrindinės renginio rėmėjos „Agrokoncerno“ įmonių grupės atstovas, įmonės „Agrokoncernas“ komercijos direktorius Arnas Radzevičius atkreipė dėmesį, kad Lietuvos ūkininkai yra vieni pažangiausių pasaulyje. 

a

„Agrosektoriuje dirbu jau dvylika metų ir matau, kaip jis pasikeitė. Mūsų įmonės tikslas yra padėti ūkininkams dirbti sėkmingai, tačiau tai nevyktų be jų pasitikėjimo ir pastangų. Visada yra didesnė motyvacija dalintis savo žiniomis ir patirtimi su tais, kurie žengia koja kojon su inovacijomis ir ieško būdų, kaip dirbti efektyviau ir tvariau“, – sako jis. 

Kalbėdamas apie 2023-uosius metus A. Radzevičius pasidalijo naujienomis, kurios, neabejotinai, atneš į ūkius dar daugiau pažangių sprendimų. 

Šių metų naujiena – „Agrokoncerno“ inovacijų ir tyrimų centro „Agro ITC“ siūloma nepriklausomo agronomo konsultacijų paslauga. Ūkininkai turės galimybę užsisakyti agronomo paslaugas visais ūkio valdymo klausimais. 

a

„Asmeninis agronomas teiks mūsų tyrimo centro patikrintus sprendimus, taip pat suteiks informaciją apie pokyčius agrosektoriuje, padės valdyti darbo laiką ir užimtumą. Dar vienas didelis šios paslaugos privalumas yra tas, kad sprendimus priima ne vienas žmogus, o visa agronomų komanda“, – paaiškina A. Radzevičius. 

Agronomai darbų apskaitą ir žurnalų generavimą atlieka „AgroSmart“ platformoje. Šis įrankis yra ypač patogus, nes suteikia galimybę ne tik kaupti informaciją vienoje vietoje, bet ir ją analizuoti. Ši platforma yra nuolat tobulinama ir vystoma pagal ūkininkų poreikius. 

Tiksliųjų technologijų centras „AgroTTC“ ir toliau sėkmingai plėtoja dirvožemio tyrimus, taip pat padeda adaptuoti technologijas pagal priešpasėlius ir veisles. Įmonės „Agrokocnernas“ atstovaujami „Topcon“ azoto sensoriai, tokie kaip „CropSpec“ leidžia naudotojui stebėti lauko kintamumą, skenuoti paselius, darbo metu rinkti duomenis bei juos apdoroti, pareikti analize.

Kalbėdamas apie efektyvesnę augalų apsaugą, A. Radzevičius išskiria unikalų fungicidą „Inatreq Active“.Tai yra rinkoje visiškai nauja priemonė, skirta kovoti su javų ligomis. Pasak jo, ši veiklioji medžiaga visiškai pakeis agronomų iki šiol turėtą supratimą apie javų apsaugą nuo ligų. 

Kad augalai gerai augtų, jiems yra būtinas azotas. Paprastai jis pasiekia augalus tręšiant dirvą, tačiau jau yra ir alternatyvus azoto šaltinis. Neseniai rinkai pristatytas maistinių medžiagų biostimuliantas „BlueN“ padeda augalams azotą paimti iš oro. Šis produktas gali padėti ūkininkams prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų ir išlaikyti pasėlius derlingus bei sveikus.

a

Į geriausių metų ūkių apdovanojimus susirinkę svečiai turėjo galimybę iš arti susipažinti ir su dar viena inovacija – pirmuoju Lietuvoje tokio tipo žemės ūkiui skirtu robotu „AgXeed“. Ši autonominė mašina gali atlikti tokius žemės ūkio darbus kaip šienavimas, mulčiavimas, žemės dirbimas, sėja. Robotas „AgXeed“ yra valdomas nuotoliniu būdu ir be sustojimo gali dirbti visą parą.

„Visų šių naujienų nebūtų, jeigu nematytumėme poreikio. Įmonė „Agrokoncernas“ kasmet organizuoja konferencijų ciklą „Patirtys. Priemonės. Tikslai 2023“, į kurį susirenka pažangiausi šalies ūkininkai. Metus pasitinkame su daug įdomių naujienų, todėl tikimės, kad konferencijos dalyviai tikrai ras tokių, kurias galės pritaikyti ir savo ūkiuose“, – sako A. Radzevičius. 

Konferencijų ciklas „Patirtys. Priemonės. Tikslai 2023“ prasidės vasario 28 dieną Šiauliuose, vasario 28 ir kovo 1 dienomis lauks ūkininkų „Agrokoncerno“ įmonių grupėje, įsikūrusioje Babtuose (Kauno raj.), kovo 7 dieną – Plungėje ir kovo 9 dieną – Panevėžyje. Daugiau informacijos apie konferencijas galima rasti adresu agrokoncernas.lt/konferencija.

Video