Šį šeštadienį Kaišiadorių rajone po 4 metų pertraukos rengiama Traktorių šventė

Traktorių šventė. Traktorių šventė.

Jau šį šeštadienį, po ketverių metų pertraukos, Kaišiadorių rajone, Vilkiškių kaime vėl ūkininkai ir žemės ūkiu neabejingi žmonės kviečiami į Traktorių šventę. Renginys prasidės 10 val. spalvingu traktorių paradu Kaišiadorių miesto gatvėmis iki šventės vietos. Didžiulėje Laimučio ir Eimučio Tomkų ūkio pievoje įsikurs traktorių ir pramogų „miestelis“. 

Tikimasi, jog pats pirmasis su visais garsiai „pasisveikins“ Ukrainos Charkovo gamykloje pagamintas vikšrinis traktorius T-74, jau tapęs ilgamečiu šios šventės simboliu. Vėliau šis įnoringasis gražuolis atsidurs visų, norinčių pabandyti jį užvesti virvute, rankose. Tai viena azartiškiausių rungčių, kurioje savo sugebėjimus demonstruos dalyviai iš visos Lietuvos. 

Slalomo trasoje varžysis patyrę traktorių vairuotojai. Žiūrovai mėgausis traktorių įvairove – nuo seniausių iki naujausių moderniausių traktorių. Savo simpatijas bus galima skirti balsuojant Publikos traktoriaus rinkimuose. 

Dalyviai galės tempti traktorių. Planuojama, kad jį temps ir vyrų, ir moterų komandos. Registravimas į įvairias rungtis vyks šventės vietoje.

Nuo vaikystės negalinti atsispirti traktorių žavesiui dailininkė Diana Zviedrienė pristatys savo tapytų paveikslų parodą „Traktorių portretai“. Kiekvienas iš jų turi savą istoriją ar įdomias tapymo aplinkybes, kurias galėsite išgirsti iš pačios autorės. 

Vaikams ir paaugliams šventėje veiksmo tikrai netrūks. Lauks važinėjimas traktoriukais, fotosesija už traktoriaus vairo, bus galima pajusti traktoriaus aukštį, pabendrauti su „Transformeriu-Kamane“, vyks piešimas ant veidukų, batutų bei kitos pramogos. Mėgstantys piešti vaikai kartu pieš savo svajonių traktorius, o gražiausių ir įdomiausių darbų autoriai bus apdovanoti prizais bei diplomais. 

Įvairios su žemės ūkio technika ir traktoriais susijusios organizacijos bei įmonės pristatys savo veiklas, vyks karinės technikos paroda, prekyba vietos produkcija, veiks lauko kavinės. Bus galima pavairuoti traktorių. Šventėje skambės muzika – dalyvaus dainininkas Jonas Jackevičius, kapela „Žiežmara“, studija „Tagretukas“. Šventę ves šaunus ir žodžio kišenėje neieškantis vedėjas Valentas Pilionis. 

Šventę organizuoja  Kaišiadorių r. sav. administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrius, Kaišiadorių krašto ūkininkų sąjunga, Kaišiadorių Inžinierių draugija, Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras, ūkininkai Laimutis ir Eimutis Tomkai, kartu su partneriais ir rėmėjais. Šventė blaivi, nekomercinė ir nemokama.

Tarp gausių renginio dalyvių UAB „Intrac Lietuva“, UAB „Dotnuva Baltic“, UAB „Agrokoncernas“, UAB „Ivabaltė“, UAB "interag" ir kitos įmonės.

Visi laukiam Laimučio Tomkaus ūkyje, Palomenės g. 37, Vilkiškių k. Kaišiadorių r. 

Šventės vieta: 54.904542, 24.459338 

Video