Traktoriaus "New Holland T7" prototipas pelnė "Green Good Design" apdovanojimą

New Holland T7 Methane Power LNG. New Holland T7 Methane Power LNG.

Traktoriaus "New Holland T7 Methane Power LNG" prototipas tapo 2023 m. "Green Good Design" apdovanojimo nugalėtoju.

Šis apdovanojimas, kurį skiria Čikagos architektūros ir dizaino muziejus "Athenaeum" kartu su Europos architektūros, meno, dizaino ir urbanistikos centru, skirtas išskirtiniams projektams, remiantiems tvarumą.

"Didžiuojamės gavę "Green Good Design" apdovanojimą - labiausiai gerbiamą apdovanojimą dizaino srityje, tačiau dar labiau didžiuojamės, kad esame pripažinti už novatorišką traktoriaus prototipą, kuris apčiuopiamai išplečia "New Holland" alternatyviosios energijos traktorių asortimentą“, – teigia "New Holland" prezidentas Carlo Lambro.

Konkurso organizatoriai sulaukia šimtų paraiškų iš viso pasaulio - nuo architektūros ir kraštovaizdžio dizaino iki miestų planavimo, maisto, pakuočių ir grafinio dizaino.

Nuo 1950 m. įsteigtas konkursas „Good Design“ yra seniausias ir svarbiausias dizaino konkursas pasaulyje. 

Traktorius "T7 Methane Power" buvo pristatytas 2022 m. gruodžio mėnesį vykusioje "CNH Industrial Tech Day" parodoje JAV, ir, manoma, yra pirmasis pasaulyje SGD varomas traktorius. 

Naujasis modelis remiasi suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomo T6 Methane Power gamybinio modelio palikimu, tačiau naujasis modelis daugiau nei dvigubai padidina esamų "New Holland" mašinų, naudojančių metaną kaip degalus, autonomiškumą.

„CNH Industrial“ pasirinko "Clean Blue" spalvą kaip naująją T7 Methane Power LNG traktoriaus spalvą, norėdama pabrėžti, kad tai ekologiškas traktorius.

Dizaineriai norėjo pabrėžti automobilio tapatumą su prekės ženklu, todėl panaudojo šį konkretų dizaino sprendimą. Nuo variklio dangčio žibintų ir lapų simbolių ant statramsčių iki šviesos diodų juostos, apjuosiančios galinę kabinos stogo dalį: apšvietimas iš funkcinio elemento tapo svarbiu dizaino elementu.

Traktoriaus kabina per visą ilgį turi kupolinį stogą, kuris pagerina matomumą ir erdvės pojūtį. 

Kabinoje įrengti valdymo įtaisai: daugiafunkcinis SideWinder Ulta porankis, naujas IntelliView 12 monitorius su spalvotu jutikliniu ekranu ir CentreView ekranas, sumontuotas tiesiai ant vairo, todėl valdyti mašiną yra paprasta. 

Ergonomiškos formos sėdynės atrodo "sportiškai", tačiau užtikrina operatoriui reikalingą komfortą.

Traktoriaus T7 Methane Power LNG prototipas - tai svarbus žingsnis į priekį įgyvendinant "New Holland" anglies dioksido neišskiriančio ūkininkavimo strategiją. Mašina varoma iš mėšlo gaunamu suskystintu biometanu, kuris užtikrina, kad anglies dvideginio emisija būtų net mažesnė už nulinę.

Video