Aktyvinta anglis gali išgelbėti augalus: įdėkite jos į vazonus!

Asociatyvi nuotrauka. Asociatyvi nuotrauka.

Aktyvinta anglis yra labai populiarus preparatas, kuris gali padėti įveikti virškinimo sutrikimus. Vis dėlto, naudinga žinoti, kad aktyvinta anglis yra naudinga ne tik žmonėms, bet taip pat ir augalams. Šis preparatas gerina substrato kokybę, efektyviai šalina toksinus, pelėsius ir daugybę kitų kenksmingų medžiagų. Priežasčių, kodėl aktyvintą anglį vertėtų naudoti augalams, yra ne taip ir mažai, todėl netrukus jas aptarsime.

Kuo augalams naudinga aktyvinta anglis?

Aktyvinta anglis gaminama iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, iš medžio ar durpių, o kartais net iš šiaudų ar kokoso pluošto. Aktyvinta anglis yra puikus priešnuodis prieš įvairias kenksmingas medžiagas: šis preparatas padeda iš dirvožemio pašalinti pesticidus, chlorą ir t.t. Naudojant aktyvintą anglį, dirvožemyje nesiveisia pelėsis ar kiti ligų sukėlėjai. Maža to, aktyvinta anglis puikiai neutralizuoja nemalonius kvapus.

Kaip naudoti aktyvuotą anglį augalams?

Aktyvinta anglis parduodama įvairiais pavidalais: granulėmis, grūdeliais, ir t.t. Taip pat galima įsigyti paruošto substrato, kurio sudėtyje yra ir aktyvintos anglies.

Kada aktyvintos anglies naudojimas gali būti veiksmingas?

Šis preparatas dažnai naudojamas kaip vaistas augalams, auginamiems namuose ir šiltnamyje (aktyvinta anglis ypač naudinga tiems augalams, kurie tręšiami kompostu).  Į substratą pakanka įmaišyti 5-10% aktyvintosios anglies, ir tai padės apsaugoti augalų šaknis. Aktyvinta anglis taip pat neutralizuos nemalonų trąšų kvapą.

Atminkite, kad aktyvinta anglis neturi įtakos dirvožemio pH.

Tai įdomu!

Aktyvinta anglis teigiamai veikia augalų dauginimąsi! Tai padeda jiems greičiau įsišaknyti ir dezinfekuoja sėklas. Nupjautus augalo ūglius rekomenduojama pabarstyti aktyvintos anglies milteliais. Jei norite, kad augalai išleistų šaknis vandenyje, vandenyje ištirpinkite šiek tiek aktyvintos anglies.

zinoti.lt

Žinoti.lt

Video