K. Navickas: kelios žemės ūkio draudimo bendrovės domisi Lietuvos rinka

K.Navickas. ŽŪM nuotr. K.Navickas. ŽŪM nuotr.

Lietuvos ūkininkus draudžiant tik vienai bendrovei – Vokietijos savidraudos fondo „Vereinigte Hagel“ filialui „VH Lietuva“, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad šalies rinka yra maža, todėl kitos draudimo bendrovės į ją ir neateina.  

Vis dėl to jis teigia, jog yra kelios bendrovės, kurios rimtai domisi Lietuvos rinka: „Yra bendrovės, kurios rimtai yra nusiteikusios ir aš tikiuosi, kad atsiras.“

„Su žemės ūkiu yra specifikos ir reikia labai gerų ir gilių agronomijos žinių ir augalų mokslo žinių ir, matyt, kad tokioj mažoj rinkoj, aš taip įtarčiau, tų ekspertų nėra tiek daug ir, matyt, nesusikuria alternatyva daugiau draudimo bendrovių dalyvauti“, – antradienį žurnalistams sakė ministras. 

Anot jo, draudikai Lietuvoje yra apdraudę beveik visus pasėlius, tačiau sodų ir uogynų nedraudžia. 

„Augalininkystės ūkiuose, matome, jog yra aišku, kad draudimas yra tai, kas gali ūkininkams padėti ir, kaip minėjau, plotai didėja ir ūkininkų apsidraudusių. O yra specifikų, kur draudimo bendrovės ir nedraudžia, tai pirmiausia nedraudžia sodų ir uogynų, nes, matyt, traktuoja, jų čia nuomonė, jie traktuoja, šitą mūsų zoną klimatinę kaip per daug rizikingą“, – aiškino K. Navickas. 

 „VH Lietuva“ 2023 metų lapkritį buvo apdraudusi 96 proc. draustinų pasėlių. 

2023 metais ūkininkams bendrovė išmokėjo per 20 mln. eurų išmokų – ketvirtadaliu daugiau nei 2022 metais (15 mln. eurų). 2021 metais apsidraudusiems ūkininkams fondas kompensavo 9,4 mln. eurų nuostolių.

Video