Kaimo veidai: kodėl vokietis Jan Udo Sparenborg 11 metų ūkininkauja Lietuvoje? (VIDEO)

Vokietis Jan Udo Sparenborg'as jau 11 metų ūkininkauja Lietuvoje ir yra labai aktyvus Lietuvos žemdirbių bendruomenės narys. Jį pamatysi ir Lietuvos grūdų augintojų asociacijos susibūrimuose, ir netgi ūkininkų protesto akcijose.

Žaliųjų kryžių akciją Lietuvos ūkininkams pasiūlė būtent Udo, atsižvelgdamas į tuomet Vokietijoje inicijuotą žaliųjų kryžių akciją.

Jei, kaip sako Udo, grįžtų atgal 15 metų, nė nebūtų pagalvojęs, kad ateitį būtų siejęs su Lietuva.

"Pirmieji mėnesiai Lietuvoje atrodė baisiai. Atrodė, kad čia visada lyja", – prisimena pirmuosius mėnesius Udo, kai Lietuva tuomet išgyveno itin lietingą laikotarpį.

Kaip į jo gyvenimą Lietuvoje reaguoja artimieji ir draugai Vokietijoje, per kiek laiko išmoko kalbėti lietuviškai ir ką galvoja apie Lietuvos žemės ūkio politiką, apie tai žiūrėkite šiame mūsų interviu su J. U. Sparenborg'u. Tai pirmasis mūsų bandymas parodyti, koks yra Lietuvos žemės ūkio veidas, ką galvoja ūkininkai ir kodėl tai yra svarbu, kad žemdirbiai kalbėtų apie save ir tai, kas vyksta aplink.

Nepamirškite užsiprenumeruoti mūsų nemokamo „Agrobitė play“ kanalo „Youtube“ tinkle, kad nepraleistumėte nieko svarbaus, o mums padėtumėte kelti į viešumą ūkininkų problemas bei jas spręsti.

Panašūs straipsniai

Video