Pieno gamintojų lyderės R. Vilimienės širdį veriantis įrašas – kol kas viskas juodai juoda

Renata Vilimienė. Renata Vilimienė.

Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos (LVŪPA) vadovė Renata Vilimienė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino ūkininkų širdis veriančiu įrašu, kuriame persipina tiek pyktis, tiek bejėgiškumas.

„Paskutinėmis dienomis turiu laiko pamąstyti… Perskaičiau knygą „Prezidentas ir patarėjas“. Net pykino nuo to, ką skaičiau ir suvokiau, kokia supuvusi mūsų šalies valdymo viršūnė. Kai kalba aplinkui, kad esame patys kalti, kad negauname tinkamų pieno kainų, kai Žemės ūkio ministerija kartoja: kooperuokitės, modernizuokitės , didinkite derybines galias. Tai nei juoktis, nei verkti. Tokios neįgalios ministerijos, kaip dabar ŽŪM, turbūt nėra ir, tikiuosi, daugiau nebus“, – teigia R. Vilimienė.

LVŪPA vadovė tęsia įrašą apie pieno krizę.

„Žiūrėkit pieno krizė: Prezidentas… turi įsipareigojimų netrukdyti stambiam verslui, kuris jį parėmė per rinkimus. Tai jis ir netrukdo. ŽŪM ministras vis dar džiaugiasi išdalintais 8 mln. eurų, kurių net pusė ūkiu negavo. ŽŪM turbūt rezga planus, kaip dar pakenkti ūkininkams, nes kai dabar matom GAAB‘us ir lyginam su kitomis šalimis, tai tikrai matosi, kad norėta kuo labiau pakenkti ūkininkams“, – tikina R. Vilimienė.

Ji grybšteli ir žiniasklaidai.

„Iš žiniasklaidos irgi tik skaitome, kiek milijonų, milijardų gavo paramos kaimynai lenkai, o dėl Lietuvos pieno sektoriaus net ir žiniasklaidai nekyla jokių klausimų“, – rašo R. Vilimienė, kartu darydama išvadas.

„Taigi, reziumuojam: visiems pxxxx, kaip išsikapanoti iš šitos betvarkės. O kam sukti galvas, juk nė vieno valdininko, ministro atlyginimai nesumažėjo. Kam vargintis kažką daryti, jei gausi tą patį (atlyginimą) nieko nedarydamas. Pieno įstatymą paleido. Sako, teikite pastabas. Teikėme. Gauname atsakymus – neatsižvelgta, neatsižvelgta, neatsižvelgta. Paaiškinimas: mes taip nusprendėme, – piktinasi R. Vilimienė. – Jie nusprendė, kaip mums reiks dirbti ir viskas, ką bepradeda ŽŪM daryti, tai ir daro, kad būtų kuo sudėtingiau, kuo sunkiau, kuo nesuprantamiau ūkininkams. Bet baudas numato aiškias“. 

LVŪPA vadovė prasitaria, kad yra atostogose, bet dėl jų nė kiek nesijaučia geriau.

„Aš atostogose, bet mintys negerėja anei kiek, niekaip nesugalvoju, ką galime padaryti, kad pieno sektorius, ypač smulkių, ir tų, kuriuos atstovauja Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacija, išgyventų. Kur bedu pirštu – visur tamsa: kainų pieno nėra, pieno įstatymas stumiamas buldozeriu visiškai nenaudingai pieno sektoriui, išmokos iš NMA mažesnės pienininkams, gyvulių supirkimo kainos mažos , daugiamečių pievų problema nejudinama…Žodžiu, man dar reikia prailginti atostogas. Gal tada spalvos pašviesės, nes kol kas viskas juodai juoda...“, – įrašą „Facebook“ tinkle baigia Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos vadovė R. Vilimienė.

Video