Vagys išplėšė du koplytstulpius – pavogtos autentiškos statulėlės

Raseinių krašto istorijos muziejaus nuotraukos. Raseinių krašto istorijos muziejaus nuotraukos.

Raseinių rajono policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neįprastos vagystės: sausio 31 d. pastebėta, kad Šiaulelių kaime išdaužti dviejų koplytėlių stulpų stiklai ir iš jų pagrobtos dvi skulptūros.

Raseinių krašto istorijos muziejui padaryta 1700 eurų turtinė žala, tačiau pats muziejus sako, kad daug didesnis yra moralinis nuostolis.

„Gavome pranešimą, kad suniokoti du koplytstulpiai, esantys Jono Pauliaus II piligrimų Kryžių kelyje netoli Šiluvos, Šiaulelių kaime. Nuvykę į vietą pamatėme graudų vaizdą – išdaužyti dviejų koplytėlių stiklai, pavogtos dvi skulptūros. Apie įvykį pranešta policijai, – savo „Facebook“ paskyroje parašė muziejus. – Koplytėles įstiklinsime, tačiau atkurti pavogtas skulptūras sudėtinga tiek finansine, tiek moraline prasme. Vienareikšmiškai – prarastas autentiškumas ir istorinė vertė“.

Raseinių krašto muziejus kreipiasi į visuomenę, kad jei yra tokių, kurie matė šį įvykį arba turi kokios nors naudingos informacijos, padėsiančios išaiškinti nusikaltėlius, prašome kreiptis į muziejų bei policiją. „Tik kartu galime užtikrinti mūsų visų paveldo išsaugojimą“, – reziumuoja įstaiga.

Video