Priežastys, kodėl verta sėti laukines gėles, o ne tradicinę veją

Žinoti.lt nuotrauka. Žinoti.lt nuotrauka.

Laukinės gėlės geresnis pasirinkimas sode ar priešais namą nei paprasta veja ir tradiciniai augalai. Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja laukinių gėlių auginimas. Vis daugiau žmonių renkasi sprendimą, kuris dar neseniai buvo laikomas ekscentrišku. 

Gėlynai asocijuojasi su natūralumu. Jie taip pat suteikia kiemui ar sodui tradicinio kaimo atmosferą. Tiesą sakant, dauguma žmonių renkasi gėlynus, nes šis pasirinkimas labai praktiškas, palyginti su įprasta sodo augmenija ir veja. Šiandien atskleisime penkias priežastis, kodėl verta auginti laukines gėles.   

Kada sėti laukines gėles? 

Gėlių pievą geriausia sėti tuo metų laiku, kai baigiasi šalnos ir pradeda šilti oras – pavasarį. Nederėtų skubėti, galite palaukti iki gegužės mėnesio, bet ir delsti nederėtų – mat negalima sulaukti karščių. Priešingu atveju pieva, pilna įvairiaspalvių gėlių, apskritai neaugs arba tiesiog atrodys prastai. 

5 priežastys, kodėl verta rinktis gėlių pievą vietoje įprastos vejos   

Štai didžiausi gėlynų pranašumai, palyginti su tradicine sodo augmenija: 

1. Jūs sutaupysite laiko ir pinigų 

Auginti laukines gėles, o ne įmantrius augalus, visų pirma, labai patogu. Gėlyno priežiūra reikalauja daug mažiau laiko, pastangų ir energijos. Turėsite daugiau laiko, pvz., gulėti ir skaityti, užuot nuolat pjaudami žolę. O gėlyno nereikia laistyti taip gausiai kaip vejos ir kitų augalų.   

2. Gėlių pieva – įspūdingas sugrįžimas į gamtą 

Gėlių pievos dabar tiesiog madingos. Ir ne be reikalo – daugelis žmonių džiaugiasi galimybe susilieti su gamta, kuri tokioje šiek tiek laukinėje būsenoje jiems atrodo daug įdomesnė nei tvarkingas prancūziško stiliaus sodas. Sode apsuptame gėlių laiką leisite kitaip nei tradiciniame sode. Be to, gėlynai idealiai tinka bitėms. Jų dėka jos turi kur rinkti nektarą.   

3. Laukinės gėlės, iš kurių galite sukurti unikalias puokštes 

Pievoje augančios gėlės paprastai skiriasi nuo įprastų sode auginamų augalų. Dėl to galėsite sukomponuoti unikalias puokštes, kurių pavydės visi. Jos tiks tiek namams, tiek dovanai.   

Nuotraukos tarp gėlių atrodo visiškai kitaip nei darytos tradiciniame sode. Jums nereikės niekur vykti norint padaryti unikalių nuotraukų.   

5. Neprilygstama biologinė įvairovė   

Laukinės gėlės suteiks jums ir jūsų vaikams galimybę susipažinti su daug daugiau skirtingų augalų ir ropojančių bei skraidančių būtybių. Tai puiki vieta linksmybėms, kasdieniams atradimams ir laiko praleidimui kartu. 

(„zinoti.lt“)

Video