Šilagalio medelynas: nuo tradicinių iki hibridinių augalų kiekvienam sodui

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Šilagalio medelyne, įsikūrusiame Panevėžio rajone, Pažagienių kaime, daugiau kaip 20 metų auginami pačių geriausių veislių vaismedžiai ir vaiskrūmiai. Taip pat čia kasmet vyksta asortimento papildymai su įvairiomis, naujomis hibridinėmis veislėmis, kurios sužavi klientus bei verčia juos grįžti vėl ir vėl.

Unikalių skonių hibridai

„Tikriausiai dažnam mūsų klientui jau ne naujiena kriaušės-svarainio ar slyvos-abrikoso hibridai, valgomas migdolas ar nepakartojamo skonio azijietiška kriaušė. Galime pasiūlyti dekoratyvinių augalų, skirtų jūsų reprezentacinei kiemo zonai. Vizitinės kiemo dalies pagrindiniu akcentu gali tapti didžiulis juodosios pušies ar grakštus kadagio bonsiukas. Kiekvienas pagal savo poreikius ras visžalius ar lapuočius, krentančius ar koloninius dekoratyvius augalus. Turime ir trešnių sodinukų GIS-5 įskiepio, kurios skirtos mažų teritorijų sodams“, – pasakojo medelyno atstovas Deividas Kuodis.

Platus asortimentas

Medelynas įkurtas šalia magistralinio kelio, todėl dažnam keliaujančiam Vilniaus ar Kauno kryptimis smalsumą užsukti žadina galybė tvarkingai surikiuotų medelių bei reklaminiai stendai.

„Nors tiesaus įvažiavimo neturime ir papulti į mūsų teritoriją galima tik tolėliau esančiais įvažiavimais, aplankyti mus tikrai verta. Jei seniau siūlėme ir didžiavomės savo išaugintais, puikiai derančiais, tik pačių geriausių veislių vaismedžiais ir vaiskrūmiais, tai dabar savo išrankiems klientams jau galime pasiūlyti ir didelį asortimentą dekoratyvinių augalų, vienmečių ir daugiamečių gėlių sodinukų bei jų svogūnėlių ar gumbų“, – apsilankyti kvietė vyras.

Jau pirmais metais papuoš sodą žiedais

Medelyne galima įsigyti medelių pilnai įsišaknijusių vazonuose, kurie sodinant į nuolatinę vietą nepatiria streso, ir jau pirmais metais papuoš sodą gausybe žiedų bei stebins mažo medelio gebėjimu užauginti vaisių.

„Galima įsigyti ir jaunesnio vaismedžio sodinukus, kurie dar nepilnai įsitvirtinęs vazono ertmėje. Vaismedžių veislių įvairovė tikrai labai plati, todėl sau tinkamą ras net išrankiausias sodininkas. Yra veislės metų metais užkariavusios sodininkų pripažinimą ir nesitraukiančios iš vaismedžių rinkos – tokios kaip „Auksis“, „Champion“, „Lobo“, „Bogatyr“, „Avietinis“. Išrankiam sodininkui gali patikti veislės užkariavusios rinką dėl neįprastos medelio ir vaisiaus išvaizdos, begalinio grožio žydint ar įmantraus skonio“, – kalbėjo jis.

Įmantriausi skoniai

Prekybininkas rekomenduoja šias veisles:

Raudonlapė obelis, auginanti raudonus obuolius ne tik išorėje, bet ir obuolio minkštimas ryškiai raudonos spalvos – „Red love“;
Japoniškos slyvos, kurių žiedų gausa ir žydėjimo grožis nenusileidžia visų pamėgtoms sakuroms;
Rinką užkariaujančios valgomos sedulos, kurios pirmos žiedus išskleidžia ir paskutinės vaisius sunokina. Anot D. Kuodžio, vaisiaus skonis ir panaudojimas gurmaniškuose patiekaluose yra nepakeičiamas, todėl tai – tiesiog lietuviška alyvuogė.

Tendencijos ir augalų pritaikymas mūsų klimato juostai

„Kasmet analizuojame augalų mados tendencijas, stengiamės savo pirkėjams pasiūlyti kuo daugiau augalų skirtingomis spalvomis, skirtingu augimo stiliumi, augalus gebančius keisti rūbą skirtingu metų laiku, papildyti asortimentą naujomis veislėmis. Dėl klimato kaitos ir selekcininkų darbo rezultatų, vis daugiau augalų pritampa mūsų klimato sąlygomis, kuriuos seniau apibūdindavome kaip ne mūsų regiono augalais“, – teigė jis.

Šilagalio medelynas: nuo tradicinių iki hibridinių augalų kiekvienam sodui.
Patarimai kiekvienam klientui ir lankstus darbo grafikas

Nuo ankstaus pavasario iki vėlyvo rudens medelyne laukiami pradžiamoksliai sodininkai, sodininkai mėgėjai ar profesionalūs apželdintojai, kurie ieško kokybiškų sodinukų. Kiekvienam bus suteikta reikalinga informacija auginimo ir priežiūros klausimais.

Medelynas dirba lanksčiu grafiku, kad kiekvienas turėtų galimybę atvykti jam patogiu metu. Jei esate labai užimtas ar dėl kitų priežasčių negalite atvykti į medelyną – supakuojame pasirinktus augalus ir pristatome į jūsų kiemą visoje Lietuvoje.

 

Jūsų Panevėžys

Video