Tereikia kelių degtukų, kad augalai augtų vešlūs!

Žinoti.lt nuotrauka. Žinoti.lt nuotrauka.

Augalams reikia ne tik azoto, fosforo ir kalio. Tarp kitų medžiagų, reikalingų tinkamam jų funkcionavimui, yra ir siera. Be jos gėlės gali nustoti tinkamai vystytis ir tapti jautrios ligoms. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip iš… degtukų pagaminamos naminės trąšos, turinčios sieros!

Siera prisideda prie daugelio augalų audiniuose vykstančių procesų, pavyzdžiui, fotosintezės, kvėpavimo ir azoto pasisavinimo. Siera užtikrina, kad augalai nekauptų kenksmingų nitratų ir sunkiųjų metalų (tai ypač svarbu auginant daržoves). Dėl jos gėlės, vaisiai ir daržovės tampa atsparesnės ligoms ir kenkėjams. Pastebėję, kad augalams trūksta šio elemento, tręškite juos trąšomis su siera, kad jų būklė greičiau pagerėtų.

Kada reikia trąšų su siera?

Sieros trūkumą dažniausiai rodo pakitusi lapų spalva. Jei jie tampa šviesiai žali, geltoni ar net balkšvi, tai ženklas, kad pasireiškė jaunų lapų chlorozė. Ši liga susijusi su chlorofilo trūkumu ir sutrikusia fotosinteze, kuri (kaip minėjome) labai priklauso nuo to, ar augalas gauna pakankamai sieros. Šio elemento trūkumą taip pat rodo maži lapai ir sulėtėjęs augalo augimas. Visas problemas turėtų išspręsti trąšos su siera!

Kaip pasigaminti namines trąšas su siera?

Jas pasigaminti yra labai paprasta!

Vandenyje ištirpinkite degtukų galvutes. Į 250 ml vandens kiekį sudėkite 8-10 degtukų. Palikite juos panardintus vandenyje valandą. Tada gautu tirpalu palaistykite augalus.

Kitas būdas panaudoti degtukų galiukuose esančią sierą – įdėti juos į vazoną. Įsmeikite į žemę maždaug 5 cm atstumais, tada laistykite augalą kaip įprasta. Maždaug po 48 valandų degtukų galvutės turėtų visiškai ištirpti. Tuomet galite jas išimti ir išmesti.

Koks rezultatas?

Šio metodo šalininkai užtikrina, kad iš trąšos su siera iš degtukų labai pagerina augalų būklę. Jų lapai atgauna gražią, intensyvią žalią spalvą. Augalai pradeda geriau augti ir tampa atsparesni kenkėjams bei ligoms. Tačiau reikėtų paminėti, kad toks tręšimas siera turi ir priešininkų. Jie teigia, kad degtukų galvutėse (be sieros) taip pat yra medžiagų, kurios gali pakenkti augalams. Taip pat jie priduria, kad tręšdami šiomis trąšomis nesame tikri, kokią elemento dozę suteikiame augalui. Skeptikų nuomone, degtukų pagrindu pagamintų trąšų su siera naudojimas turėtų būti traktuojamas kaip eksperimentas, kuris gali nepavykti.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video