Nuo kovo daliai klientų „Enefit“ taikys 2 Eur mokestį. „Ignitis“ ir „Elektrum“ – panašių veiksmų neplanuoja

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.


Energijos tiekėjas „Enefit“ praneša, kad nuo šių metų kovo daliai privačių klientų taikys mėnesinį 2 eurų abonentinį mokestį. Tuo metu nei „Ignitis“, nei „Elektrum“ panašaus apmokestinimo artimuoju metu nesiruošia taikyti.

„Enefit“ privačių klientų segmento vadovas Julius Areška teigia, kad iki 20 proc. klientų paveiksiąs abonentinis mokestis taikomas siekiant gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Pasak jo, jis bus taikomas tiek naujiems klientams, tiek sudariusiems neterminuotas sutartis, bet konkrečiam laikui kainas fiksavę asmenys pokyčių nepatirs.

„Siekiant nuosekliai gerinti teikiamų paslaugų kokybę, daliai esamų privačių klientų, turinčių elektros tiekimo planus, susietus su elektros kaina biržoje, nuo kovo 1 d. keisis paslaugų kainodara“, – Eltai komentavo J. Areška.

„Šis pokytis neturės jokios įtakos esamiems mūsų bendrovės klientams, pasirašiusiems terminuotas sutartis be mėnesinio mokesčio ir konkrečiam laikui fiksavusiems elektros kainas“, – pridūrė jis.

Pasak „Enefit“ atstovo, taip pat siekiama ir suvienodinti kainodarą ir užtikrinti, kad ji atitiktų rinkos sąlygas. Jo teigimu, 56 proc. klientų, kurie bus paveikti, metinės išlaidos už elektrą augs iki 30 eurų per metus, dar 5 proc. klientų išlaidos sumažės.

„Iki šiol plano „Laisvas“ klientams buvo taikomos skirtingos maržos ir mokesčiai – kai kurie jų seniai neatitinkantys rinkos sąlygų. Todėl šiemet siekiame skaidrinti ir suvienodinti kainodarą visiems klientams, pasirinkusiems planus, susietus su biržos kainomis“, – paaiškino jis.

J. Areška pabrėžė, kad klientams turintiems neterminuotas sutartis, pagrindė dedamoji yra biržos kaina, kuri kartu su valstybės reguliuojama dalimi sudaro net 90 proc. galutinės kainos. Jis pridėjo, kad infliacija, kylantis darbo užmokestis, investicijos į išmaniąsias technologijas, kurios užtikrina aptarnavimo kokybę taip pat verčia kaisti tokių sutarčių įkainius.

„Enefit“ atstovas pabrėžia, kad jeigu klientai nepritaria tokiems pokyčiams, jie gali nutraukti sutartis be papildomų mokesčių.

„Vis dėlto, jei klientai nepritartų šiam pokyčiui – situaciją kiekvienu atveju vertinsime individualiai siekiant rasti abipusiai tinkamiausią sprendimą. Nesutikus, klientai gali nutraukti sutartį be papildomų mokesčių, tačiau tikime, kad pokytis atitinka rinkos siūlymus – tuo įsitikins kiekvienas pasilyginęs rinkos dalyvių kainodarą“, – tikino J. Areška.

„Ignitis“ ir „Elektrum“ artimuoju metu nesiruošia taikyti abonentinio mokesčio

Tuo metu „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas teigia, kad nors abonentinis mokestis yra populiarus kitose valstybėse, jis priverčia klientus susimokėti net nevartojant elektros, tad „Elektrum“ jo taikyti neplanuoja.

„Mėnesinis mokestis yra gana populiarus apmokestinimo būdas – tiek kitose šalyse tiekiant elektros energiją, tiek ir kituose sektoriuose, pavyzdžiui, telekomunikacijų. Iš vienos pusės tai leidžia klientams suvienodinti kainodarą, sąskaitos tampa labiau prognozuojamos, bet iš kitos pusės, net ir nevartojant elektros tenka kažkiek susimokėti. Artimiausiu metu elektros planų su papildomu fiksuotu mokesčiu klientams siūlyti nesiruošiame“, – Eltai komentavo M. Kavaliauskas.

Tuo metu „Ignitis“ Ryšių su visuomene projektų vadovė Laura Beganskienė teigė, kad nors bendrovė stebi konkurentus ir supranta, kodėl „Enefit“ pasirinko taikyti tokį apmokestinimą, tiekėjas neplanuoja taikyti abonentinio mokesčio savo klientams.

„Matome ką daro konkurentai, suprantame kas juos skatina taip elgtis. Svarstome įvairius variantus, tačiau šiuo metu abonentinio mokesčio savo klientams netaikome“, – teigė L. Beganskienė.

Video