Kodėl tarp daržovių naudinga auginti šiuos augalus?

Gėlės kieme. Zinoti.lt nuotr. Gėlės kieme. Zinoti.lt nuotr.

Jei norite išvengti įvairių cheminių preparatų naudojimo, savo sode naudinga sodinti šiuos augalus. Tai veikia kaip natūrali pasėlių apsauga. Mūsų močiutės sode augindavo ne tik daržoves, bet ir gėles, todėl lysvės visada buvo labai spalvingos.

Prie šios tradicijos tikrai verta sugrįžti. Pavyzdžiui, medetkos atbaido kenkėjus ir kai kuriuos ligų sukėlėjus sode. Būtent todėl šias ir kitas gėles tikrai verta auginti savo sode!

Serentis

Serentį yra labai lengva prižiūrėti, be to, jis sode atrodo labai puošniai. Taigi, nieko keisto, kad jis labai dažnai auginamos soduose. Žaliose šio augalo dalyse yra medžiagų, kurios atbaido nematodus ir kitus kenkėjus. Šis augalas taip pat atbaido kenksmingus vabzdžius, o  jame esantys eteriniai aliejai naikina kenksmingus grybus ir bakterijas.

Nasturtės

Nasturtes taip pat naudinga sodinti gėlynuose. Tai padės apsaugoti augalus nuo amarų. Šis ryškus, ištvermingas augalas gali ne tik papuošti gėlyną, bet ir apsaugoti daržą. Nasturtės pritraukia kenksmingus vabzdžius, todėl vietoj daržovių jie puola šias gėles.

Nasturtes verta sodinti kopūstų lysvėse, nes jos pritraukia vikšrus, kurie kitu atveju vaišintųsi jūsų kopūstais.

Česnakai

Sode česnakus verta sodinti ne tik vartojimui, bet ir kitų gėlių bei pasėlių apsaugai. Česnakas ne tik apsaugo pasėlius nuo kenkėjų ir ligų sukėlėjų, tokių kaip miltligė, pilkasis pelėsis ar bulvių kaspinuočiai, bet taip pat atbaido kitus kenkėjus, kurie gali būti pavojingi rožėms.

Medicininė medetka

Amarai yra vieni didžiausių kiekvieno sodininko priešų.  Jei savo sode auginsite medetkas, tai padės  apsaugoti pasėlius nuo amarų ir nematodų. Sėklas verta sėti ratu po vaismedžiais, kad jų neapkrėstų amarai.

Krapai

Krapai – labai skanus ir populiarus prieskonis, todėl jį tikrai verta auginti darže. Naudinga žinoti, kad krapai gali padėti apsaugoti morkas ir kopūstus nuo šias daržoves apninkančių kenkėjų. Be to, krapai atbaido sraiges ir erkes.

Bazilikas

Pomidorai ir bazilikas – puikus derinys ne tik picos padaže. Šalia pomidorų tikrai verta sodinti šį prieskonį, nes jame esantys eteriniai aliejai gali padėti atbaidyti kenkėjus. Be to, pomidorų skonis bus daug geresnis.

Zinoti.lt

Video