Britai kovoja su nelegalios mėsos importu

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Britų Vyriausybei buvo liepta atšaukti savo sprendimą, kuriuo sumažintas finansavimas nelegalios mėsos importo patikroms Doverio uoste. Finansavimo sumažinimas sukėlė daug nerimo, nes buvo konfiskuota dar 3,4 tonos nelegalios mėsos, rašo Farminguk.com

Doverio apygardos taryba įspėjo, kad nesiimant veiksmų JK gyvulininkystės pramonė gali susidurti su pražūtingomis ligomis, pavyzdžiui, afrikiniu kiaulių maru (AKM).

Praėjusią savaitę Doveryje konfiskuotos 3,4 tonos nelegalios mėsos buvo kol kas didžiausias gabenimas šiais metais, o nuo 2022 m., kai įsigaliojo nauja AKM kontrolė, iš viso konfiskuota 85 tonos mėsos.

Pagal šias taisykles keliautojams draudžiama į šalį iš ES įvežti daugiau kaip 2 kg sveriančius kiaulienos produktus, jei jie nėra pagaminti pagal bloko komercinius standartus.

Pastarieji konfiskavimo atvejai buvo nustatyti Doverio uosto sveikatos priežiūros tarnybai (DPHA) uoste atlikus keletą transporto priemonių patikrinimų. Tarp jų buvo 54 nepažymėtos avių skerdenos iš dviejų transporto priemonių iš Rumunijos, kurios kelias dienas keliavo nehigieniškomis sąlygomis ir netinkamomis pakuotėmis. Mėsa buvo gabenama nekontroliuojant temperatūros, todėl buvo kryžmiškai užteršti kiti maisto produktai, įskaitant kiaulių dalis, vištieną, jautieną ir sūrį, iš kurių lašėjo kraujas.

Siekiant sustabdyti galimą ligos plitimą, DPHA pašalino nelegalią mėsą iš maisto tiekimo grandinės Doverio įvežimo punkte, teigė taryba. Finansavimas šiems nelegalios mėsos patikrinimams uoste pagal AKM taisykles, dėl kurių iki šiol konfiskuota daugiau kaip 85 tonos mėsos, yra mažinamas.

Lucy Manzano, DPHA Uosto sveikatos skyriaus vadovė, sakė: „Šie konfiskavimo atvejai rodo, koks gyvybiškai svarbus yra Doverio uosto sveikatos priežiūros tarnybos darbas siekiant apsaugoti Didžiosios Britanijos tiekimo grandines ir biologinį saugumą. Nepaisant ribotų išteklių, mūsų inspekcijos komandos yra pasiryžusios kovoti su AKM ir kitomis mirtinomis ligomis, keliančiomis grėsmę gyvuliams," – sakė ji.

 

Video