„Pieno žvaigždės“ šiemet planuoja 2,6 karto mažesnį pelną, dukart mažesnį EBITDA

Pieno ukis. Canva nuotr. Pieno ukis. Canva nuotr.

Viena didžiausių pieno perdirbimo įmonių šalyje „Pieno žvaigždės“ šiais metais planuoja uždirbti 5 mln. eurų grynojo pelno – 2,6 karto mažiau nei pernai (13,3 mln. eurų), o jos pelnas iki mokesčių, palūkanų ir amortizacijos (EBITDA) turėtų būti maždaug dukart mažesnis, sako bendrovės finansų vadovas. 

„Jeigu vertinant ilgalaikę perspektyvą, mes visą laiką skaičiuojam bent trejų metų slenkantį vidurkį, tai grynasis pelnas, mūsų tokia siekiamybė, turėtų būti apie 5 mln. eurų per metus, o EBITDA (pelnas iki mokesčių, palūkanų ir amortizacijos – BNS) mes taip siekiame apie 10-12 milijonų“, – pirmadienį „Nasdaq“ renginyje investuotojams sakė Laimonas Vaškevičius.

Pernai „Pieno žvaigždės“ uždirbo 13,3 mln. eurų grynojo audituoto pelno (2022 metais patyrė 5,3 mln. eurų nuostolių), jos EBITDA siekė 23 mln. eurų (0,5 mln. eurų).

„2023 metų pelnas ir EBITDA buvo rekordiniai, tačiau 2024 metų rezultatus planuojame atsargiau. (...) Tikimės būti kažkur tarp 2023 metų ir istorinių vidurkių, ką rodo ir pirmasis šių metų ketvirtis“, –  vėliau BNS pridūrė jis.

Per pirmus tris šių metų mėnesius įmonė uždirbo 2,2 mln. eurų grynojo pelno – 27 proc. mažiau nei pernai (2,8 mln. eurų), ir gavo 45,58 mln. eurų pajamų (45,67 mln. eurų).

„Mes šituos metus vertiname gerai, nes (...) pirmą ketvirtį už žaliavas sumokėjom 1,2 mln. eurų daugiau, atlyginimo sąnaudos buvo didesnės 1,4 mln., tai sakyčiau, su tokiais kaštų padidėjimais rezultatai yra geri“, – sakė bendrovės finansų vadovas.

Anot jo, šiuo metu pieno kaina stabilizavosi.

„Kainos yra aukštesnės negu buvo pernai, bet kažkokių didelių svyravimų nematome, kol kas tas kainų lygis, koks yra dabar, yra pakankamai geras žiūrint iš visų perspektyvų, tiek iš pieno gamintojų, tiek iš pieno perdirbėjų“, – teigė L. Vaškevičius.

Jis taip pat pridūrė, kad „Pieno žvaigždės“ šiais metais toliau investuos į gamybos, energetinį efektyvumą, ieškos naujų rinkų.

„Pieno žvaigždžių“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Video