Madrido paralyžius. Ispanijoje žemdirbiai susirėmė su policija (VIDEO)

Vasario 21 d. į Madridą įvažiavo šimtai traktorių, Ispanijos ūkininkams protestuojant dėl nesąžiningos konkurencijos. Ispanai reikalauja sąžiningų produktų kainų ir deramos konkurencijos su ES nepriklausančių šalių importu.

Protesto akciją auštant surengė Ispanijos profesinių sąjungų susivienijimo sindikatas.

„Turime protestuoti Madride, nes visi yra ten. Turime šiek tiek sutrikdyti situaciją“, – kalbėjo ūkininkas Jose Angelas Lopezas (Chosė Anchelas Lopesas), atvykęs iš Pankorbo, esančio daugiau kaip už 300 km į šiaurę nuo Madrido.

Ispanijos ūkininkai ir gyvulių augintojai protestuoja nuo vasario 1 dienos, reikalaudami, kad produktų kainos padengtų jų gamybos kaštus, o importui iš ES nepriklausančių šalių būtų taikomos tos pačios taisyklės, kaip ir jiems, visuomeninei televizijai TVE sakė profsąjungos atstovas Luisas Cortesas (Luisas Kortesas).

Pasak jo, praėjusią savaitę Ispanijos kairiųjų vyriausybės paskelbtos priemonės nėra pakankamos problemoms spręsti.

Protestų metu ūkininkai susirėmė ir su policija.

Pastarosiomis savaitėmis Europos Komisija padarė keletą nuolaidų po to, kai visos Europos ūkininkai dėl savo problemų apkaltino bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP) ir būsimą ES „Žaliąjį kursą“.

Geriausius vaizdus iš socialinių tinklų "Facebook", "X" ir "Telegram", kuriuos atrinkome iš šių protestų, žiūrėkite šiame "Agrobitė play" vaizdo įraše.

Video