Pietryčių Europoje – pirmieji šiais metais karščio rekordai

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Saulės ištroškusius turistus Graikijoje, Kipre ir Turkijoje pasitinka vasaros pradžiai neįprasti karščiai. Anksčiau nei kitais metais Pietryčių Europoje termometrų stulpeliai kyla iki ekstremalių verčių: trijuose Graikijos regionuose antradienį kaitra viršijo 39 laipsnius. Pasak Graikijos meteorologijos tarnybos, taip karšta birželio pradžioje čia nėra buvę nuo orų stebėjimų pradžios.

Kipro meteorologai paskelbė įspėjimą apie „ekstremalų karštį“: trečioje pagal dydį Viduržemio jūros saloje ateinančiomis dienomis svilins 44 laipsnių kaitra.

„Aukštos temperatūros kelia pavojų pažeidžiamų žmonių, pavyzdžiui, pagyvenusiųjų ir mažų vaikų, sveikatai. Paisykite institucijų nurodymų“, – teigiama pranešime. Medikai bendrai pataria žmonėms dienomis vengti darbo lauke, daug gerti ir dėvėti lengvus, plačius, šviesius rūbus.

Karščio banga apėmė ir Turkiją. Čia termometrų stulpeliai kyla aukščiau 30 laipsnių padalos. Pasak meteorologijos tarnybos, temperatūra yra 8–12 laipsnių aukštesnė už šių metų vidurkį. Meteorologas Orhanas Şenas stočiai „CNN Türk“ sakė, kad dabartinės temperatūros gali būti ekstremalaus karščio periodo liepą ir rugpjūtį pranašai.

Tęsiantis karščiui ir sausrai, regione kyla susirūpinimas dėl miškų gaisrų – pirmiausiai Graikijoje, kur praėjusią vasarą milžiniški plotai virto pelenais. Šiais metais iki gegužės pradžios jau buvo registruoti 3 543 maži ir vidutiniai miškų gaisrai. Lyginant su praėjusiais metais, tai padidėjimas 22 proc., pranešė Graikijos ugniagesiai. Viena to priežasčių, be kita ko, yra labai sausa žiema. Todėl gaisrai – sukelti tyčia ar dėl neatsargumo – lengvai įsiplieskia.

Video