K. Starkevičius neatskleidžia, ar sutiktų būti žemės ūkio ministru: reikia apsvarstyti argumentus

Kazys Starkevičius ir Kęstutis Navickas. K. Starkevičius asmeninio archyvo nuotr. Kazys Starkevičius ir Kęstutis Navickas. K. Starkevičius asmeninio archyvo nuotr.

Viešojoje erdvėje pasigirstant raginimų žemės ūkio ministru skirti Kazį Starkevičių, šis tikina dar nežinantis, ar priimtų tokį siūlymą. Anot jo, reikia apsvarstyti visus argumentus bei palaukti tos dienos, kai bus grąžinami Vyriausybės įgaliojimai.

„Čia reikia apsvarstyti visus argumentus, palaukime tos dienos“, – Eltai teigė K. Starkevičius.

Politikas tikino teigiamai vertinantis ūkininkų jam skiriamą palaikymą ir matantis atsirandančius naujus iššūkius, kurie gali kilti žemės ūkio sektoriui.

„Gerai, kad prisimena, pats esu primiršęs, jog kažkada ministru buvau. Prabėgo daug laiko, bet darbai kalba už save. Dabartiniu metu matyčiau Europos Sąjunga, kad ne tik rinkimų kontekste pradeda vertinti ir pereiti nuo „Green deal“, kur buvo grynai žalioji politika, prie „Food Security“, maisto saugos“, – kalbėjo Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas.

„ES turėtų ne tik pati apsirūpinti maisto produktais, bet ir parūpinti Afrikai. Tai čia atitinkamai atsiranda nauji žemės ūkio iššūkiai. Juos ministerija turi išspręsti. Bet viskas spręsis, kai Vyriausybė bus formuojama“, – pažymėjo jis.

ELTA primena, kad rinkimus laimėjęs prezidentas Gitanas Nausėda kampanijos metu kartojo, jog jį perrinkus prezidentu Vyriausybės sudėtis turėtų keistis. Apie tai jis užsiminė ir pirmojo rinkimų turo metu.

G. Nausėda balandžio mėnesį yra sakęs, kad jeigu žemės ūkio ministras K. Navickas nesugebėtų atsakyti į jam skirtus nepatogius klausimus, tuomet šalies vadovas gali netvirtinti jo Vyriausybėje, ministrų kabinetui grąžinus įgaliojimus po prezidento rinkimų.

Kaip numato įstatymas, Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus, kai išrenkamas prezidentas. Įgaliojimai laikomi grąžintais, kai ministras pirmininkas įteikia šalies vadovui raštišką pareiškimą. Savo ruožtu prezidentas paveda jai eiti pareigas tol, kol bus gauti nauji Seimo įgaliojimai ir bus suformuotas naujas Ministrų kabinetas.

Žemės ūkio tarybos (ŽŪT) pirmininkas Ignas Hofmanas sako, kad ūkininkai norėtų, jog dabartinį žemės ūkio ministrą pakeistų K. Starkevičius. Pasak jo, šis politikas gerai vertinamas tiek visuomenėje, tiek žemdirbių bendruomenėje.

Video