„Claas“ traktorių gamybos jubiliejus Le Mane

"Claas" bendrovė paminėjo traktorių gamybos jubiliejų Le Mane.

"Claas" bendrovė paminėjo traktorių gamybos jubiliejų Le Mane (Prancūzija). Prieš 20 metų Helmut Claas‘as pasirašė sutartį, pagal kurią įsigijo kontrolinį "Renault" grupės traktorių padalinio "Renault Agriculture" akcijų paketą.

Nuo to laiko situacija pasauliniame žemės ūkio technikos sektoriuje pasikeitė. Įsigijusi kontrolinį "Renault Agriculture" akcijų paketą, o vėliau jį visiškai perėmusi, „Claas“ iš specializuoto kombainų gamintojo tapo visaverčiu žemės ūkio technikos gamintoju, savo produktų asortimentą išplėtęs ir standartiniais, ir specializuotais traktoriais. 

Nuo 2003 m. spalio 1 d. Le Mano gamykla pradėjo keisti spalvą iš "Renault" oranžinės į "Seed Green", o nuo 2003 m. lapkričio 1 d. visi naujoms ir besivystančioms rinkoms skirti modeliai nuo gamybos linijos nuriedėjo jau „Claas“ spalvomis. 

Parodoje "Agritechnica 2003" „Claas“ pristatė visą savo "moderniausių produktų asortimentą", kurį sudarė Lexion 500, savaeigė šienapjovė „Cougar“ ir naujausios „Xerion“ kartos traktoriai.

2003 m. pabaigoje „Claas“ taip pat pradėjo kurti didelės galios „Axion 800“ traktorių, kuris buvo pristatytas po trejų metų. 

Naujieji „Arion“ ir „Axion“ atvėrė kelią daugeliui pramonei svarbių naujovių.

Naujoji „Claas“ produkcija pradėjo skinti ir pirmuosius apdovanojimus. 2013 m. žemės ūkio technikos žurnalo "Profi" užsakymu DLG "PowerMix" bandymų centre "DLG PowerMix" atliktame bandyme „Axion 950“ (416 AG) buvo pripažintas galingiausiu standartiniu traktoriumi pasaulyje, pasiekęs rekordinę 242 kW traukos galią. 

DLG PowerMix testo metu šis traktorius 15,6 proc. viršijo visų kitų traktorių vidurkį ir sunaudojo tik 249 g/kWh degalų.

Investicijos skirtos ne tik moksliniams tyrimams ir technologinei plėtrai. „Claas“ nuo 2003 m. įgyvendino modernizavimo projektų už daugiau kaip 80 mln. eurų. 

2019 m. pavasarį Le Mano gamykla pagamino 150 000 standartinių „Claas“ traktorių, o jubiliejiniais 20-aisiais metais tikisi pasiekti 200 000 vienetų gamybą. 

Šiandien „Claas“ traktorių gamykloje Le Mano mieste gaminama daugiau kaip 60 skirtingų modelių, kurių galia svyruoja nuo 75 iki 445 AG. Asortimentas svyruoja nuo paprastų traktorių, skirtų rinkoms, kuriose taikomi ne tokie griežti taršos standartai, pavyzdžiui, Turkmėnijoje ar Afrikoje, iki didelio našumo „Arion 400“, daugiausia skirto Europos rinkai, ir aukštųjų technologijų didelio traktoriaus „Axion900 TERRA TRAC“, skirto pasaulinei rinkai. Šiuo metu Le Mano gamykla eksportuoja traktorius į 80 pasaulio šalių.

Video