Įspėja žemdirbius. Už kelio teršimą – baudos iki 560 eurų

Taip užterštas kelias, ypač lyjant, kelia grėsmę eismo dalyvių saugumui. Teršėjui už tai gresia bauda iki 560 eurų. Socialinių tinklų nuotr. Taip užterštas kelias, ypač lyjant, kelia grėsmę eismo dalyvių saugumui. Teršėjui už tai gresia bauda iki 560 eurų. Socialinių tinklų nuotr.

Tęsiantis darbų žemės ūkio bei statybų sektoriuose sezonui, sunkiasvorė technika iš laukų ar objektų neretai išvažiuoja purvinais ratais, taip užteršdamas asfaltuotus kelius moliu, žemėmis ar kitais nešvarumais, kas kelia pavojų kitiems eismo dalyviams. Policijos pareigūnai įspėja, kad už kelio teršimą yra numatytos ne vieną šimtą eurų siekiančios baudos.

„Anksčiau galvodavau, kas čia tokio, jei ant asfalto yra pridrabstyta žemių, bet kai vieną kartą su automobiliu slydau nuo kelio, supratau, kaip tai yra pavojinga. Tąsyk krito dulksna, ant asfalto dangos nuo padangų buvo prikrėsta žemės, kuriai sušlapus kelias tapo čiuožykla, tai gerai, kad nevažiavau per greitai, priešingu atveju nežinau, kaip būtų baigęsi.

Norėtųsi, kad lauką arę ar cukrinius runkelius vežantys ūkininkai būtų supratingesni ir prieš išvažiuodami iš laukų nusivalytų traktorių ratus“, – teigė dviejų metų vairavimo stažą turintis Elijus.

Pasak saugaus eismo specia­listų, išvažiuodami iš dirbamų plotų ar statybviečių transporto priemonių vairuotojai turi pasirūpinti, kad neterštų kelio dangos ir nesukeltų pavojaus eismo saugumui, mat purvais apdrabstytame kelio ruože, ypač kai lyja, automobilis ar motociklas gali prarasti sukibimą su keliu – transporto priemonė gali tapti sunkiai valdoma, ir gali įvykti avarija.

Atsakomybė už kelio dangos teršimą yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 459 str. 9 d. – kelio dangą užteršusios transporto priemonės vairuotojui gresia bauda nuo 300 iki 560 eurų. Nemalonumų būtų dar daugiau jei dėl tokių aplinkybių įvyktų eismo įvykis.

„Raginame vairuotojus kelyje elgtis atsakingai ir laikytis Kelių eismo taisyklių – jei transporto priemonės ratai purvini, privalu juos nusivalyti, o jei jau užteršėte kelią, tai pastebėjus privaloma kaip įmanoma greičiau pašalinti nuo kelio dangos purvą ar panaikinti kitas aplinkybes, galinčias trikdyti saugų ir sklandų transporto priemonių eismą tam, kad būtų išvengta nepageidaujamų pasekmių“, – įspėja policijos pareigūnai.

„Kėdainių mugė“

Kėdainių mugė

Video