Karo realybė: siekiant apsaugoti ūkininkų gyvybes Ukrainoje sukurtas prie traktorių montuojamas išminavimo įrenginys

Ukrainoje jau sukurtas minų aptikimo laukuose įrenginys, montuojamas ant žemės ūkio technikos. Ukrainoje jau sukurtas minų aptikimo laukuose įrenginys, montuojamas ant žemės ūkio technikos.

Karas Ukrainoje diktuoja savo realijas, prie kurių tenka prisitaikyti ir žemdirbiams. Rusijos agresijos metu žuvo ne tik mechanizatoriai, bet ir buvo sugriauta šimtai žemės ūkio paskirties pastatų.

Specialistai kalba, kad visų dirbamų laukų išminavimui prireiks dešimtmečių, o ūkininkams į pagalba ateina ir kariškiai.   

Ukrainoje jau sukurtas minų aptikimo laukuose įrenginys, montuojamas ant žemės ūkio technikos. Apie tai pranešė Vinicos regiono tarybos vadovas Viačeslavas Sokolovoj‘us.

Prie traktoriaus yra pritvirtinti metalo detektoriai. Priekinė dalis fiksuoja informaciją ir internetu perduoda ją į valdymo centrą. Traktorius automatiškai sustoja, jei kelyje aptinkamas pavojingas objektas. Tada jis laukia tolesnių operatoriaus nurodymų.

Ši technologija visų pirma aktuali Ukrainos regionams, kuriuose vyko karo veiksmai. Ypač Kijevo, Černigovo ir Sumų regionuose. Vėliau jos prireiks vis dar okupuotoms teritorijoms, kurios sudaro apie  30 proc. šalies ploto.

Norėdami komentuoti prisijunkite

Video