Skysto mėšlo įterpimo diena. 1000 kubų per 8 valandas! (VIDEO)

Žemės ūkio technika ir kokie pagrindiniai kriterijai nulemia ją perkant. Kaip iki gegužės 31 d. sudalyvauti programoje „Investicijos į žemės ūkio valdas“. Pokalbiai apie tai, ar ūkininkas dar kartą vyktų į protestą Vilniuje bei kodėl perkami „prabangūs džipai“. Ar jums tai pažįstama?

Apie visa tai kalbėjomės su Kazlų Rūdos savivaldybės ūkininku Mariumi Skuču, kuris yra ūkininkų Aido ir Dalios Kairaičių žentas. Tai didžiausias pienininkystės šeimos ūkis Lietuvoje, o jame šį kartą vyko skysto mėšlo įterpimo diena.

Atrodytų, neįmanoma per keliolika valandų įterpti į dirvą 1000 kub. metrų skysto mėšlo, tačiau viskas galima, kai esi tam pasiruošęs. Kaip sako pats Marius, visa tai galima padaryti maždaug per 8 valandas ir dargi išdirbti žemę, ruošiant ją sėjai.

„Šiandien vyksta srutų įterpimas. Tuo pačiu išdirbame žemę ir paruošiame dirvą kukurūzų sėklai“, – pasakojo M. Skučas.

Ūkyje yra net du ANNABURGER srutovežiai, iš kurių kiekvienas gali pervežti apie 24 kub. metrus itin agresyvaus korozijai skysto mėšlo, galinčio per kelis metus „suėsti“ bet kokį metalą. Kokie yra šių srutovežių privalumai ir kaip gauti jiems pinigų, sužinojome būtent šiame darbų įkarštyje.

Ir jei koks nors „asfalto vaikas“ galvoja, jog ūkininkai visada niūrūs ir verksniai, jie pakeis savo nuomonę, pamatę šį „Agrobitė play“ reportažą.

Video