Gyvūnų teisių gynėjai kaukia Švedijoje – čia prasidėjo didžiausia modernios šalies istorijoje pilkių medžioklė

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Canva" nuotr.

Sausio pradžioje Švedijoje prasidėjo šiuolaikinėje šalies istorijoje didžiausia vilkų medžioklė. „Sveriges Television“ (SVT) pranešimu, per šių metų licencijuotą medžioklę gali būti sumedžioti 75 vilkai. 

Medžioklės plotai apima penkis regionus, kuriuose vilkų tankumas Švedijoje yra didžiausias. Trys iš šių teritorijų ribojasi su Norvegija. 

Vilkų medžioklė Švedijoje pagal atskiras licencijas vyksta nuo 2010 metų. Įvertinus Švedijos ir Norvegijos turimus duomenis, šiose Skandinavijos šalyse bendra vilkų populiacija sudaro 48 šeimas ir 27 poras. Didžioji dalis šios populiacijos gyvena Švedijoje.

Nuo licencijuotos medžioklės pradžios, tai yra nuo 2010-ųjų, buvo sumedžioti 203 vilkai. 2019 ir 2020 m. vilkų medžioklė buvo sustabdyta, nes jų populiacija sumažėjo iki 300 pilkių. Norvegija ir Švedija susitarė, kad šis kriterijus yra „mažiausia gyvybinga populiacija“ šiai plėšrūnų rūšiai.

Kaip praneša „SVT“, šiuo metu Švedijoje yra 460 vilkų. Švedijos medžiotojų asociacijos atstovo Gunnaro Glöerseno teigimu, tai didžiausia populiacija per visą šiuolaikinę istoriją. Kelios organizacijos apskundė leidimą sumedžioti 75 vilkų, tačiau nesėkmingai. Medžioklės pradžioje gyvūnų teisių gynėjai taip pat bandė sutrikdyti medžioklę.

Tuo tarpu Norvegijoje gyvūnų teisių gynėjams pavyko medžioklę sustabdyti Oslo apygardos teisme. Teismas sustabdė leidimą sumedžioti tris vilkų šeimas.

Vilkų medžioklės sezonas tradiciškai trunka iki vasario 15 d.

Savo ruožtu Lietuvoje pernai spalio 11 d. aplinkos ministro įsakymu buvo patvirtintas 282 vilkų sumedžiojimo per 2022-2023 m. medžioklės sezoną limitas. Tai 3,7 karto didesnis limitas, nei paskelbtas Skandinavijos šalyse.

Iki pirmadienio vakaro per šį medžioklės sezoną Lietuvoje buvo sumedžiota 213 vilkų.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkai prieš ministro įsakymo paskelbimą nurodė, kad Lietuvos teritorijoje gyveno ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko apsaugos planas numato, kad šalyje palaikoma 32–62 šeimų populiacija. 

Vilkas priskiriamas prie stambiosios medžiojamosios faunos gyvūnų ir vilkų medžioklė Lietuvoje yra limituojama. Vilkai medžiojami – nuo spalio 15 d. iki kovo 31 d.

Video