Jaunojo ūkininko istorija: NMA patikrų inkvizicija (VIDEO)

Jaunojo ūkininko Igno Saldžio pasakojimas apie jo kelią įveisiant riešutyną ir santykius su Nacionaline mokėjimo agentūra (NMA) turėtų priversti susimąstyti bet kurį jauną žmogų, kuris planuoja pasinaudoti Europos Sąjungos parama ūkiui įkurti.

Kalbėdamas apie NMA patikras, ūkininkas įvardijo šiurpą keliančių dalykų, privedusių iki ikiteisminio tyrimo FNTT, kurį kuruoja net Europos prokuratūra. Kaip taip nutiko, kad staliaus amatą turinčiam jaunajam ūkininkui tenka įrodinėti, jog nieko nepažeidė, jog tiesiog stengėsi įgyvendinti svajonę. 

"Visų pirma trūksta kompetencijos (NMA). Gal noro turėti tos kompetencijos, kad pamatyti dalykus, kurie yra. Girdžiu iš kitų ūkininkų, kad pas kažką pamato, ko nėra, o pas kažką pamato kitus dalykus, negu yra. Pas kažką gali pamatyti kokį svetimą traktorių, bet pamiršta užfiksuoti nuotraukoje ir parašyti išvadoje, kad yra“, – savo įžvalgomis dalijosi I. Saldys.

Jis primygtinai ragina nepasitikėti pokalbiais su NMA tarnautojais telefonu. Viskas esą turi būti fiksuojama tik raštu ir dar patvirtintu kvalifikuotu parašu.

Ignas Saldys tikina, kad jaunųjų ūkininkų įsikūrimo priemonę vertina labai gerai, tačiau Nacionalinei mokėjimo agentūrai deda riebų minuso ženklą.

"Pačią instituciją, kuri atlieka patikras, ją vertinu labai neigiamai. O priemonė yra labai puiki, skatinanti regionus atsigauti, skatinanti jaunus žmones kurti ir veikti", – neabejoja I. Saldys, pateikdamas ir įžvalgas, kaip turėtų būti.

Su ūkininko istorija galite susipažinti šiame „Agrobitė play“ interviu. Ir būtinai užsiprenumeruokite šį nemokamą „Agrobitė play“ kanalą „Youtube“ tinkle, kad nepraleistumėte nieko svarbaus.

Panašūs straipsniai

Video