Kėdainių rajone sugautas daugiau nei 20 kilogramų sveriantis amūras

Prieš gerą savaitę Andrius Liniauskas Kėdainių rajono Jaunakaimio kaimo ribose, Mantviliškio tvenkinyje sužvejojo 20 kilogramų ir 400 gramų svėrusį amūrą. Asmeninio archyvo nuotr. Prieš gerą savaitę Andrius Liniauskas Kėdainių rajono Jaunakaimio kaimo ribose, Mantviliškio tvenkinyje sužvejojo 20 kilogramų ir 400 gramų svėrusį amūrą. Asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainių rajone užkietėjusiam ir nusipelniusiam žvejui Andriui Liniauskui ir vėl nusišypsojo sėkmė – žvejys Mantviliškio tvenkinyje sužvejojo daugiau nei 20 kilogramų sveriantį amūrą. Tokios didelės žuvies iki šiol nėra sugavę nei Andriaus bičiuliai, nei jis pats, nors žvejoja daugybę metų ir labai rimtai bei bendrauja su visos Lietuvos žvejais.

Milžiniška žuvis

Ši vasara žvejui A. Liniauskui ir vėl įsimins visam gyvenimui. Prieš gerą savaitę vyras Kėdainių rajono Jaunakaimio kaimo ribose, Mantviliškio tvenkinyje sužvejojo 20 kilogramų ir 400 gramų svėrusį amūrą.

Jis šalia savo namų žvejoja kas vakarą, todėl ta diena nebuvo niekuo išskirtinė. Tiesa, jis yra užkietėjęs karpininkas, naudoja karpiams skirtas žvejybos sistemėles, meškeres.  

„Didelių karpių žvejyba užsiimu jau ne vienerius metus, užsiimu labai rimtai, todėl žvejojau ant savos gamybos tigrinio riešuto, užkonservuoto tam tikram dipe“,  – paaiškino žvejys.

Pagavo ir paleido 

Vyras propaguoja žvejybos būdą – pagavai ir paleisk, tad netrukus po fotosesijos amūras milžinas buvo paleistas į Mantviliškio vandenis.

„Susigrūmiau, ištraukiau, kovą laimėjau. Pasvėriau, nusifotografavau,  nusistebėjau labai, apsidžiaugiau, pabučiavau ir paleidau. Net negalvojau, kad tokio dydžio amūrų yra šiame laukiniame tvenkinyje. Kad yra karpių milžinų – žinau. O amūrų esu pagavęs 9 kilogramų ir mažesnių“, – dėstė A. Liniauskas.

„Šie senukai jau visko matę, jie nusipelnė mūsų pagarbos, tad netempkite jų namo ir neverskite  jų kotletais, tegul jūsų vaikai jas pagauna. Kuo daugiau tokių milžinų bus mūsų vandenyse, tuo žvejybos juk bus smagesnės.

Apdovanojo žvejį

Beje, A. Liniauskas garsiu ir žinomu žveju Lietuvoje tapo dar 2020 metais, kuomet „Rinkos aikštė“ parašė apie jo tame pačiame Mantviliškio tvenkinyje sužvejotą net 23,7 kilogramo karpį galiūną.

Milžiniška žuvis tąkart  užkibo birželio 5-osios vakarą.

„Tvenkinys yra prie namų, maždaug už 200 metrų, tad žvejoti einu vos tik išpuola laisvesnė minutė. Žvejoju visą gyvenimą, daugiau nei tris dešimtis metų. Masalui paprastai naudoju kukurūzą, žirnį, musės lervą, boilį. Į žvejybą investuoju labai daug, vien šiemet apie pusantro tūkstančio eurų, o visas dideles žuvis paleidžiu, noriu, kad jas pagautų mūsų vaikai“, – dėstė žvejys.

Prašo paleisti

Tąkart A. Liniauską apdovanojo Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija – žvejui buvo skirtas apdovanojimas už pagautą neeilinio dydžio žuvį ne tik Kėdainių krašte, bet ir visoje Lietuvoje.

„Aš noriu paprašyti žvejų tik vieno – jei pagavot tokią žuvį milžinę, paleiskite. Žuvis juk auga ir dešimt, ir dvidešimt, ir penkiasdešimt metų. Šie senukai jau visko matę, jie nusipelnė mūsų pagarbos, tad netempkite jų namo ir neverskite  jų kotletais, tegul jūsų vaikai jas pagauna. Kuo daugiau tokių milžinų bus mūsų vandenyse, tuo žvejybos juk bus smagesnės“, – į visos Lietuvos žvejus kreipiasi Kėdainių krašto žvejys A. Liniauskas.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS, („Rinkos aikštė“)

Norėdami komentuoti prisijunkite

Video