Grūdų augintojų lyderis Aušrys Macijauskas: privalome kantriai ir nuoširdžiai žmonėms aiškinti, kas mes tokie

Aušrys Macijauskas. Gedimino Stanišausko nuotr. Aušrys Macijauskas. Gedimino Stanišausko nuotr.

Prognozuoju, kad sekantis žemės ūkio ministras, jei išliks žemės ūkio ministerija, bus tuščių narvų (tuščių fermų ir laukų) atstovas. Nes tautai patinka tušti narvai. Tautai patinka ir tuščios nesmirdinčios fermos, patinka žydinčios laukinių gėlių pievos. Tauta nori, kad Lietuvoje nebūtų jokio žemės ūkio. Nei pramonės. Nei fūrų kemšančių kelius.  Nei uosto, kuris tik dulka. O politikai tuos norus pildo. Dar tauta nori, kad parduotuvių būtų daug ir didelių.  

Prie pat namų, kad su šlepetėmis galėtų nueit. Ir kad visko ten būtų ir nebrangiai. Tai politikai nedrįso prieštarauti tam, kad miestų ir miestelių centruose atsirastų maksi super tuper prekybcentriai, šluodami viską savo kelyje, naikindami smulkius gamintojus ir mažas parduotuves.

Tauta turi daug norų ir politikai visus juos įgyvendins net nesusimąstydami. Niekas neklauso perspėjimų, kad vienas ar kitas sprendimas, tenkinant norus, ateityje gali brangiai kainuoti.

Mes jau keletą metų šnekam, kad ES žemės ūkio politika – tai kelias į niekur. Tuo labiau šis kelias į niekur yra Lietuvos žemės ūkio politika, nes mūsų klerkai linkę būti ES pirmūnais. 

Tačiau mūsų perspėjimų niekas negirdi. Nes tauta nori žydinčių pievelių ir kiškučių.  Tačiau tie norai gali netrukus pasikeisti. Maisto kainos žmonėms jau nebepatinka, jie nori mažesnių. Kol kas tas mažesnes (o tiksliau – šiek tiek nuleistas iš kosmoso) kainas išeina „pagaminti“ prispaudus žemdirbį. O kai žemdirbio neliks?

Mes privalome kantriai ir nuoširdžiai žmonėms aiškinti, kas mes tokie ir iš kur parduotuvių lentynose atsiranda pienas, duona ir mėsa. Privalome atvirai kalbėti apie savo ūkius, ką darome, kaip darome. Nes neturime ką slėpti.  Privalome paaiškinti, kad nebus pigaus pieno be pilnų tvartų. Žmonės turi suprasti, kad žydinčiose pievelėse duonos neužauginsi, o jose besiganančių kiškučių mėsos užteks tik keletui gurmanų.  Privalome pasakyti, kad mūsų upės ir ežerai „žydi“ ne todėl, kad Lietuvoje yra žemės ūkis. Mūsų vandens telkiniai užteršti, nes kaimuose ir miesteliuose nėra valymo įrenginių, o didžiųjų miestų valymo įrenginiai yra ryškiai per maži ir nepritaikyti apdoroti skalbenkių ir indų plovyklių generuojamus milžiniškus toksiškomis medžiagomis užteršto vandens kiekius.

Tautą riekia mokinti, pradedant elementariais dalykais. Politikai žmonių nemokina, nes jie skirti ne tam – jie tenkina norus. Verslas irgi nemokina. Verslas reklamuoja savo prekę. Labai džiaugiuosi šiandienine mūsų jaunimo akcija. Ji būtent tokia. Ji edukuojanti ir patraukli. Ji kelia geras emocijas ir žmonės stoja mūsų pusėn. Tą turime daryti nuolat ir su augančia energija. Vis profesionaliau ir išmaniau, tol, kol tauta bus su mumis ir norės, kad mes būtume ir gamintume žmonėms skanų, sveiką ir įperkamą maistą. O kai jau žmonės norės, kad mes būtume, tai mes ir būsime. Nes politikai juk tenkina norus.

Video