Persodindami paprikas naudokite šias trąšas: tai padės sustiprinti šaknų sistemą

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Šios trąšos užtikrins tikrai stiprią paprikų šaknų sistemą. Derlius bus kur kas didesnis!

Smulkius daigelius reikia nedelsiant patręšti, o tada, kai tik jie užpildo žemę šaknimis, juos reikia tuoj pat persodinti į didesnį vazoną. Šias natūralias namines trąšas pasigaminti yra labai paprasta.

Jums reikės:

1 l švaraus vandens
1 g kalio monofosfato
0,2 g gintaro rūgšties miltelių

Paruošimas ir naudojimas:

Supilkite vandenį į tinkamą indą, įberkite kalio monofosfato ir gintaro rūgšties. Viską gerai išmaišykite ir šiuo tirpalu palaistykite daigus. Šias trąšas sodinukams galima naudoti 2-3 kartus per visą jų augimo ir vystymosi laikotarpį. Tai yra ypač svarbu prieš sodinant juos į žemę.

Augalas augs 1,5 mėnesio, sustiprės ir vaisiaus sezono metu džiugins gausiu derliumi. Visą procedūrą galite peržiūrėti prisegtame vaizdo įraše straipsnio pabaigoje.

Paprikų daigų auginimas

Kartais nutinka taip, kad nėra visų būtinų sąlygų geram daigų augimui. Tam gali turėti įtakos nevienodas dirvožemio rūgštingumas, netinkama temperatūra ar kiti veiksniai. „Karšto sodinimo“ metodas padeda išauginti kokybiškus, sveikus augalus per trumpiausią įmanomą laiką.

Paprikas reikėtų sodinti anksčiausiai kovo viduryje. Pamatysite patys, kad dėl šio metodo derlius bus išties gausus. Po 3 dienų pradės dygti daigai, o po savaitės visi augalai sudygs 100%. Po 10 dienų daigus palaistykite vandeniu ir lašeliu jodo.

Tai –  puiki priemonė augimui skatinti.

Gegužės pradžioje daigai pražys ir juos galėsite persodinti. Derliaus galima tikėtis liepos pradžioje.

Zinoti.lt

Video