Užuot išmetę, užkaskite po levandomis – tai jas maitins visą vasarą

Asociatyvi nuotrauka. Asociatyvi nuotrauka.

Levandos išsiskiria svaiginančiu kvapu, kuris apsaugo mus nuo uodų ir erkių puolimo. Tačiau tai ne vieninteliai levandų panaudojimo būdai. Levandų aliejus turi raminamąjį poveikį, todėl jį verta naudoti namuose. Kaip kambarinis augalas levanda taip pat turi savo paskirtį. Šiandien patarsime, kuo tręšti levandas, kad jos būtų gražios, dailios ir žydėtų visą sezoną.

Levandų auginimas teikia daug naudos ne tik mums, bet ir gyvūnams. Jos į mūsų sodą privilioja gražius drugelius ir naudingas bites. Taip pat galite levandas auginti balkone ar ant palangės. Štai mūsų patarimai, kaip patiems jas tręšti.

Kaip auginti levandas namuose?

Jei norite auginti levandas namuose, pradėkite nuo vazono paruošimo. Jis turėtų būti gilus ir didelis, nes augalas turi gana plačią šaknų sistemą. Ant dugno padėkite drenažinį sluoksnį, kad nutekėtų vandens perteklius. Tai svarbu, nes permirkusios šaknys supus. Tam naudokite keramzitą arba stambų žvyrą. Vazono dugne turėtų būti daug skylučių, kad pro jas galėtų patekti oras. Dirva levandoms turėtų būti derlinga ir šiek tiek šarminga – pasodinus žemę reikia sutankinti. Kuo maitinti levandas pasodinus? Šaldytuve turėkite naminių levandoms skirtų trąšų!

Kuo tręšti levandas?

Jei jau susigundėte naudoti pirktines trąšas, patariame to nedaryti. Viską, ko reikia, kad levandos klestėtų, turite savo šaldytuve! Natūralių trąšų galite pasigaminti iš kiaušinių lukštų! Jie aprūpins substratą augalui reikalingu kalciu. Esu tikra, kad turite kiaušinių lukštų, likusių nuo pusryčių. Paimkite juos, susmulkinkite ir įmaišykite į viršutinį dirvožemio sluoksnį. Taip užtikrinsite, kad maistinės medžiagos išsiskirtų palaipsniui. Augalas bus stipresnis ir atsparesnis kenkėjams bei ligoms. Namuose pagamintos trąšos levandoms padės tinkamai žydėti.

Kam naudoti levandas užaugintas vazonėlyje?

Tinkamai tręšdami levandas, būsite sužavėti jų augimu. Jų panaudojimo galimybių yra daugybė. Jos tinka naudoti maisto ruošimui, kosmetikai, aromaterapijai ar gydymui vaistažolėmis. Iš levandų gautą aliejų galima naudoti kovojant su stresu ir nemiga. Jis taip pat padeda gydyti kvėpavimo takų infekcijas. Tai taip pat populiarus produktas, naudojamas masažui ir naminių žvakių bei kosmetikos gamyboje.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video